Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

„Máte tam bombu, típni to!“ řekl vězeň…

Kriminalisté obvinili tři muže, kteří mají na svědomí nahlášení bomby v budově Vrchního soudu v Praze. 

V polovině prosince neznámý muž zavolal do budovy Vrchního soudu na Náměstí hrdinů v Praze 4 a slovy „Máte tam bombu, típni to“ odstartoval rozsáhlou policejní akci. Hlídky během několika málo minut evakuovaly přes čtyři sta padesát osob a zajistili bezpečný perimetr kolem budovy. Následně na místo přijeli pyrotechnici, psovod se svým čtyřnohým parťákem a společně provedli důkladnou prohlídku celého objektu, při které žádný nástražný výbušný systém nebyl nalezen. Ve chvíli, kdy nikomu už nehrozilo žádné nebezpečí a provoz soudu se dal opět do chodu, si celý případ převzali kriminalisté z prvního oddělení Prahy IV.  

Ti zanedlouho zjistili, z jakého mobilního telefonu a čísla bylo voláno, ale až důkladné rozpracování celého případu je dovedlo k samotnému strůjci poplachu. Tím byl odsouzený vězeň, který se snažil vyhnout odvolacímu soudu a myslel si, že pokud neproběhne, tak ho pustí na svobodu. Z věznice si zprostředkoval telefonní hovor se svým známým, který přes dalšího muže obstaral mobilní telefon a přiložením obou zařízení k sobě tak umožnili odsouzenému pronést větu „Máte tam bombu, típni to!“, která směřovala přímo na vytočenou linku do budovy soudu. Dovětek „típni to“ přitom byl domluveným signálem pro ukončení hovoru. 

Soudce se však nenechal vyvést z míry, pohotově zareagoval a posunul líčení o pár hodin, takže se odsouzený svému trestu nejenže nevyhnul, ale navíc je podezřelý ze spáchání dalšího trestného činu. 

Kriminalisté obvinili celkem tři muže ve věku třicet, šestatřicet a sedmatřicet let, z trestného činu šíření poplašné zprávy a v případě odsouzení mohou strávit za mřížemi až pět let. 

por. Bc. Richard Hrdina - 23. března 2023

vytisknout  e-mailem