Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Masters of Rock 2019

ZLÍNSKO: V pohotovosti jsou desítky policistů. 

Ve čtvrtek 11. července začne ve Vizovicích tradiční festival rockové hudby, který potrvá až do neděle. Desítky policistů budou v těchto dnech ve zvýšené míře dohlížet ve Vizovicích a okolí na pořádek a bezpečnost. Tato akce výrazným způsobem ovlivní život nejen obyvatelům Vizovic a nejbližšího okolí, ale také policistům a samozřejmě i řidičům, kteří budou v polovině července Vizovicemi projíždět. Desetitisíce fanoušků představují určité komplikace, které se společně s pořadateli festivalu budeme snažit minimalizovat.
Ve Vizovicích budou již od úterý v pohotovosti policisté z několika obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policisté, kriminalisté, příslušníci z řad cizinecké policie a chybět nebudou ani policejní kynologové a jízdní policie. Stanovými městečky budou projíždět policisté na čtyřkolkách. Policistům Krajského ředitelství policie Zlínského kraje budou nápomocni i policisté-nováčci z Útvaru policejního vzdělávání z Holešova, kteří budou součástí jednotlivých policejních hlídek. K dispozici mají muži zákona mimo jiné několik mobilních termovizí, které budou využívat v nočních hodinách v závislosti na aktuální situaci a konkrétních podmínkách.
Všem řidičům doporučujeme, aby respektovali dopravní značení a uposlechli rady a pokyny policistů, strážníků a pořadatelů. Parkovat lze výhradně na místech k tomu určených, kterých je v okolí areálu dostatek. Opatrně by si měli počínat i řidiči, kteří Vizovicemi pouze projíždějí, protože lze očekávat zvýšený pohyb chodců nejen v areálu a jeho okolí, ale v celých Vizovicích. Na silnici I/49 vedoucí ze Zlína do Vizovic bude u Vizovic vybudován koridor pro chodce, proto dodržujte stanovenou rychlost a přidejte k ní opatrnost. Stejně jako vloni bude cesta ze Zádveřic do Vizovic až k odbočce na Těchlovský kopec, tzv. stará Zádveřická, obousměrná a bude zde přísný zákaz parkování z důvodu zachování obousměrného provozu pro kamionovou dopravu.
Všechny návštěvníky důrazně varujeme před krádežemi, k nimž po dobu trvání festivalu každoročně dochází. Cenné věci proto nenechávejte ve stanech ani ve svých vozidlech a berte si je s sebou. Batohy a kabelky mějte neustále pod dohledem, zapnuté a pokud možno je neodkládejte.
Uniformovaní policisté i kriminalisté specializovaní na majetkovou trestnou činnost budou procházet stanovými městečky a možnost krádeží tak minimalizovat, přesto je nutné převzít nad svými věcmi odpovědnost.9. července 2019, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem