Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Maso, holící strojky i čokolády v nesprávných rukou

Frýdeckomístecko - policisté územního odboru nezávisle na sobě obvinili hned tři muže ze zločinů krádeže, jeden je ve vazbě 

Frýdek Místek...Policisté mu prokázali hned deset skutků. Řeč je o 26letém muži, který postupně obchodním společnostem způsobil škodu bezmála 40 tisíc korun. V supermarketech na Revoluční ulici ve Frýdku Místku byl několikrát. Tady měl vzít láhve alkoholu. Jindy ve stejném supermarketu zřejmě dostal chuť na sladké, bral čokolády, sušenky a bonboniéry. Důvodně podezřlý zašel i do jiných marketů. V jednom uschoval do tašky drogistické  zboží, které nezaplatil. na začátku května měl být i v obci nedaleko Frýdku Místku. Násilím se dostal do správní budovy hřbitova, měl vzít různé nástroje. Dále u nádražní restaurace se mu do rukou dostaly dva restaurační slunečníky. V sobotu 9. května se dostal do jiné restaurace páčením vstupuních dveří, uvnitř nic nedcizil. O hodinu později se objevil v areálu firmy, kde je sestava několika unimobuněk. Postupně je prošel, kde nic neodcizil, ale svým přístupem je poškodil. Jeho poslední "návštěva" je zaznamenána v prodejně benzínové čerpací stanice, odkud měl vzít alkohol a cigarety. Komisař proti netrestanému muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu krádeže a přečinu poškození cizí věci.

Třinecko...devětadvacetiletému muži prokázali celkem šest skutků. Pětkrát si postupně došel do jedné prodejny v obci na Třinecku, kde si měl s sebou brát různé věci. Od tužkových baterií, kávu, koblihy, ale i maso a pečivo, za zboží nikdy nezaplatil. Jednou se v  dubnu pohyboval v Třinci, kde využil volně přístupnou denní místnost v seniorském domově. Vzal dámskou kabelku s různými věcmi. Komisař proti důvodně podezřelému zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání pokračujícícho zločinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Krádeží se dopustil i přesto, že Okresní soud v Karviné muže pravomocně odsoudil k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Brány věznice opustil v březnu letošního roku.

Do třetice policisté obvinili 22letého mladíka z Třinecka ze spáchání zločinu krádeže. Za vinu je mu kladeno, že v době vyhlášeného nouzového stavu se dopustil čtyř krádeží v prodejnách drogerie i marketů. Ve dvou prodejnách s drogistickým zbožím si měl vzít holící strojek, který odnesl, aniž by je zaplatil. Ve dvou prodejnách marketů z regálu přesunul pod mikinu jednou deset konzerv a podruhé pět kusů.

I tento mladík se krádeží dopustil i přesto, že byl rozsudkem Okresního soudu Frýdek Místek pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody na jeden rok, který dosud nevykonal. U zadrženého mladíka byl podán návrh ne jeho vazební stíhání, kterému soud vyhověl. Dnes dopoledne byl převezen do věznice.                                                                                                                                                                                                                                       

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, zpravodajství 15. května 2020                        

komisař oddělení tisku

                                                      

 

 

 

vytisknout  e-mailem