Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Maskovaný útočník přepadl benzínku

LOUNSKO - Policisté ho dopadli a už je ve vazbě. 

Ani ne dva dny se skrýval před odhalením 24letý muž, který měl podle zjištění policistů minulé pondělí kolem 22té hodiny večer přepadnout benzinovou čerpací stanici na Lounsku.

Muž měl k benzinové pumpě přijet osobním vozidlem minutu před desátou večer. Vozidlo nechal nastartované a vešel na prodejnu. Byl maskovaný, přes obličej měl nataženou černou kuklu a na hlavě kapuci. Na muže vykonávajícího obsluhu čerpací stanice měl rovnou namířit pistoli a říct mu, že je to přepadení a aby mu dal peníze. Když muž na jeho výzvu hned nereagoval, měl útočník natáhnout závěr namířené zbraně a svůj požadavek zvýšeným hlasem zopakovat. Poté mu poškozený z kasy měl vydat nejméně 15 tisíc korun. Maskovaný muž je sebral, utekl do nastartovaného vozidla a z místa ujel.

Pracovník benzinové čerpací stanice poté ihned zavolal na tísňovou linku a přepadení oznámil. Policisté se případem začali intenzivně zabývat. Mimo jiné zjistili, že registrační značky na vozidle, s kterým útočník přijel a odjel, byly krátce před událostí odcizeny z jiného osobního vozidla. Majitele vozidla tedy nebylo možno podle těchto registračních značek dohledat.

Podezřelého se podařilo ustanovit i ve spolupráci s policisty rakovnického okresu, protože právě do těchto míst lupič po přepadení odjel. Když kriminalisté shromáždili dostatek důkazů svědčících o totožnosti podezřelého muže a jeho současném pobytu, vyžádali od státního zástupce souhlas s jeho zadržením.

Ve středu dopoledne dotyčného zadrželi a provedli domovní prohlídku i prohlídku zmíněného osobního vozidla. Nalezené věci (včetně plynové pistole, kukly a podobně) i výpověď podezřelého jen potvrdily to, co už muži zákona tušili. Mladý muž z Lounska se k přepadení přiznal a uvedl, že ho k němu vedla tíživá finanční situace.

Vyšetřovatel ho obvinil ze zločinu loupeže, za který mu v případě prokázání viny u soudu hrozí až deset let odnětí svobody. Na výsledek vyšetřování bude obviněný čekat ve vazební věznici, kam ho z podnětu vyšetřovatele poslal soud.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 17. května 2021

 

 

Odkazy do noveho okna

přepadení BČS

přepadení BČS 

Detailní náhled

přepadení BČS

přepadení BČS 

Detailní náhled

nalezená zbraň

nalezená zbraň 

Detailní náhled

zajištěná kukla

zajištěná kukla 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem