Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Marihuanu vyhodil z balkónu na ulici

MOSTECKO - A to před příjezdem policie, která přijela řešit incident v bytě; Zloději uřezali kabely za statisíce korun. 

Mostečtí policisté vyjížděli k případu údajného napadení ženy v jedné domácnosti na mosteckém sídlišti Pod Šibeníkem. Při šetření incidentu zjistili, že muž z balkónu bytu ve vyšším patře měl před příjezdem policie vyhodit na ulici devět květináčů s rostlinami konopí. Ty policisté na místě zajistili a odeslali k provedení odborné expertizy. Na základě výsledků provedeného zkoumání vyšetřovatel nyní obvinil 28letého muže z Mostu z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž skončil v policejní cele. Před umístěním do cely byl u něj zajištěn sáček s rostlinným materiálem. Zadržený měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. S ohledem na to, že nemá k jakémukoliv nakládání s rostlinou konopí oprávnění, mu hrozí v případě uznání viny až pětiletý trest odnětí svobody. 

Zloději uřezali kabely za statisíce korun
Policisté prověřují z poslední doby dva případy krádeže většího množství kabelů v okrese. Neznámý podnikavec v Litvínově ze země vyhrabal elektrický kabel a z něj odřezal desítky metrů, které odcizil. Krádeží způsobil poškozené společnosti nemalou hmotnou škodu. Na Mostecku se lapka zaměřil na barevné kovy, když v jednom objektu uřízl více jak 150 metrů kabelů. I v tomto případě zanechal poškozené firmě škodu a to za několik set tisíc korun. Navíc krádeží kabelů zapříčinil i výpadek výroby.  V obou případech policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení. Odcizením kabelů se nyní zabývají kriminalisté.

Ukradený skútr schoval na balkóně
Mostecká kriminální policie obvinila ze spáchání přečinu krádeže 34letého Mostečana. Ten v mostecké čtvrti Podžatecká společně s další osobou překonal uzamčený plechový kontejner sloužící k uskladnění věcí. Odtud měl obviněný následně odcizit motorový skútr v hodnotě předběžně 3 000 korun. Stroj naložil do přistaveného vozidla a poté ho ukryl na balkón. Po nějaké době lup prý prodal neznámému zájemci. Obviněný Mostečan byl již v minulosti za obdobné jednání opakovaně odsouzen. Na základě rozhodnutí soudu je nyní muž ve vazbě. Pokud bude  uznán vinným, může se jeho pobyt za mřížemi prodloužit až na 3 roky.

nprap. Ludmila Světláková
Most  22 října 2021

vytisknout  e-mailem