Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání

Jindřichův Hradec - Muž s "ještěrkou" havaroval. Dechová zkouška byla pozitivní a ke všemu má vysloven zákaz řízení. 

Takřka s pravidelností vás informujeme o případech jízd řidičů a řidiček, kteří mají vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel a naše hlídky je zastaví na silnicích různých typů.

Výjimečný případ vyšetřují strážci pořádku ze Suchdola nad Lužnicí v jedné strojírenské firmě v příhraničí. V pátek 29. září 2023 v dopoledních hodinách řídil 50letý muž motorový vysokozdvižný vozík s elektrickým pohonem po celém areálu, kde se provoz řídí zákonem č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a je zde platné dopravní značení. Při jízdě s nákladem narazil do stojících regálů.  Na místo byli přivolání zmínění policisté, kteří věc šetřili jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu, kdy provedeným testem na požití alkoholu před či během jízdy zjistili množství 0,5 promile.

Dále však zjistili, že v centrální evidenci řidičů, má uvedený „ještěrkář“ vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do listopadu příštího roku.

Ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kdy si včera z jejich rukou převzal sdělení podezření.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

2. října 2023

vytisknout  e-mailem