Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Maření výkonu úředního rozhodnutí

České Budějovice - Mladík má opět problémy se zákonem. 

Trhosvinenští policisté realizují úkony zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání přečinů Krádež, Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, Poškození cizí věci a Porušování domovní svobody proti 20letému mladíku z regionu. V druhé polovině dubna vnikl na pozemek v menší obci, až ke garáži u rodinného domu, kde se zmocnil motorky tovární značky Yamaha, a tu si přivlastnil. Následně s ní odjel do několik desítek kilometrů vzdáleného místa, kde ji uschoval. Druhý den motorku přelakoval na jinou barvu, aby znemožnil její identifikaci.

Díky velmi precizní práci zmíněných policistů se po pár dnech podařilo mladíka vypátrat na jejích výzvu motorku vydal. Protiprávního jednání se dopustil, ačkoli jej okresní za stejné činy v minulosti trestal.

Neuplynuly ani dva týdny a v květnu se mladík opět vydal na jízdu, tentokrát osobním motorových vozidlem tovární značky Subaru, tentokrát na Hlubokou nad Vltavou a blízkého okolí, kde jej v noční době zastavili místní policisté. Mladík však nechtěl zastavit s hlídce ujížděl až do lesního masívu, kde z vozu utekl. Strážci pořádku však muže vypátrali a po zjištění, že je realizován jejich kolegy v Trhových Svinech, případ jim předali k sloučení trestných činů.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

26. května 2023

vytisknout  e-mailem