Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Manipuloval se zbraní na ulici

KLADENSKO – Policisté zpacifikovali ozbrojeného muže pod vlivem alkoholu. 

Dne 8. května 2019 po poledni byli vysláni policisté oddělení hlídkové služby a obvodního oddělení Kladno do ulice Hřebečská v Kladně, neboť na linku 158 bylo oznámeno, že se v těchto místech pohybuje ozbrojený muž.

Po příjezdu na místo policisté provedli prvotní šetření od oznamovatelů a bylo zjištěno, že tito svědci spatřili muže, nesoucího krátkou střelnou zbraň, kterou nabíjel v parku poblíž ulic Estonská a Litevská. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o muže ve věku kolem padesáti let, v maskáčovém oděvu, který dle chůze jevil známky značné opilosti a údajně měl vstoupit do restauračního zařízení v Hřebečské ulici. Policejní hlídky provedly v této restauraci ihned šetření k podezřelému muži. Vzhledem k tomu, že se jednalo o ozbrojeného muže, policisté použili donucovací prostředek hrozba namířenou střelnou zbraní. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým je devětačtyřicetiletý muž z Kladna, u kterého byla nalezena krátká střelná zbraň s bubínkovým zásobníkem, ve které se nacházely náboje. Policisté tuto střelnou zbraň včetně nábojů zajistili a vyzvali podezřelého muže k provedení dechové zkoušky, která byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 2,83 promile alkoholu v dechu.

Z místa zajištění byl podezřelý muž převezen na policejní služebnu k provedení prvotních úkonů. Policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy nyní tento případ prošetřují jako podezření z přestupku proti zákonu o střelných zbraních a střelivu.   

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

13. května 2019

vytisknout  e-mailem