Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Majitel chaty zloděje překvapil v posteli

LOUNSKO - Na svědomí měl několik „vloupaček“, vyšetřován je vazebně. 

Překvapení čekalo před několika dny na majitele jedné z rekreačních chat v Lounech. Když v dopoledních hodinách přišel ke své nemovitosti, viděl rozbité okno a uvnitř rozházené věci. Po odemčení chatky a vstupu dovnitř se nestačil divit. V posteli ležel cizí muž, který se začal ihned zvedat. Majitel chaty na nic nečekal, nezvaného hosta vevnitř zamknul a zavolal na policii. Mezitím se postavil k rozbitému oknu, aby muž nemohl před příjezdem policie utéct. Přivolaní policisté muže zadrželi a u něj i v chatce nalezli a zajistili řadu věcí, které dotyčnému nepatřily. Jak vyšlo najevo, podezřelý měl věci odcizit při několika vloupáních, kterých se dopustil v posledních dnech v Lounech. Muž, který nemá stálé bydliště a je tzv. „na ulici“ policistům přiznal, že neměl kde bydlet, tak se vloupal do této chaty, kde několik dní přespával. Také tam odcizil řadu věcí, které již mezitím předal jiné osobě, aby je zpeněžila. Jednalo se například o různé rybářské vybavení a rádio s CD přehrávačem. Další věci z této chatky si připravil k odcizení, ale odnést je díky příchodu majitele už nestačil.

Mezitím však „navštívil“ i okolní chaty a maringotky, odkud měl odcizit zejména nářadí, jízdní kolo, oblečení, ale třeba i boxy s korálky pro výrobu bižuterie. Hodnota odcizených věcí se v součtu předběžně vyšplhala na několik desítek tisíc korun.

Kromě popsaného jednání má mít podle zjištění policistů muž na svědomí ještě další dvě vloupání, k nimž došlo v poslední době v Lounech. Při jednom z nich měl po násilném vniknutí do objektu kavárny odcizit finanční hotovost ve výši přes 30 tisíc korun, přičemž z vedlejšího baru si ještě odnesl dvě láhve značkového alkoholu.

Klidným ho očividně nenechalo ani vozidlo zaparkované na parkovišti před supermarketem, z něhož měl ukrást pouze drobnosti jako sluneční brýle nebo bonbony.

Poté, co byl podezřelý přistižen přímo v chatce, kde měl navíc uloženou i většinu věcí ukořistěnou při vloupáních do zmíněných objektů, nemělo pro něho smysl zapírat. Policisté pak větší část odcizených věcí včetně finanční hotovosti zajistili a vrátili okradeným majitelům.

Jednatřicetiletému muži policejní komisař sdělil obvinění ze spáchání pokračujícího trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Podal také podnět, aby byl obviněný vyšetřován ve vazbě, kam ho soud svým rozhodnutím posléze poslal. Za mřížemi by mohl v případě odsouzení strávit až tři roky.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 8. února 2022

vytisknout  e-mailem