Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Majetková trestná činnost dominuje

objevilo se však také domácí násilí 

Ve středu 25. června 2008 se policisté zabývali převážně majetkovou trestnou činností. Zaevidovali sedm nových trestných činů, ale také vykázali z domu sedmadvacetiletého muže kvůli domácímu násilí.

Pro trestný čin krádeže stíhají policisté z Nového Města nad Metují jednapadesátiletou ženu z Náchoda. Důvodně ji podezírají z krádeže 30.000 finanční částky z kanceláře jednoho domu v Novém Městě nad Metují v minulém týdnu. Podle zjištění policistů žena nejprve odcizila klíč, za jehož pomoci vnikla do kanceláře a potom kradla. Jako recidivistce jí nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Po pachateli vloupání do náchodského klubu Fošna v Déčku pátrají od středečního poledne policisté z obvodního oddělení Náchod. Od odpoledních hodin pondělí 23. června do středy 25. června se do místnosti klubu vloupal dosud neznámý pachatel. Zloděje zajímalo vybavení klubu, hlavně počítačové vybavení.  Sebral počítač v hodnotě 20.500, monitor a klávesnici už asi neunesl, tak je nechal na místě. Pachateli v případě dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Jak stoupá rtuť na teploměru, policisté zaznamenávají také zvýšený počet krádeží jízdních kol. Ve středu měli nahlášená hned dvě, jedno zmizelo majiteli o víkendu přes noc od obecního úřadu v Horní Radechové, druhé si neznámý poberta vypůjčil bez svolení majitele před budovou České Spořitelny v České Skalici. Za pravého poledne odstranil lankový zámek a drze ujel.

Hlídka obvodního oddělení v Hronově vyjížděla na oznámení o domácím násilí. Jako násilník se projevil sedmadvacetiletý muž z Velkého Poříčí, který v úterý večer po návratu domů v podnapilém stavu bezdůvodně fyzicky napadl svoji družku a způsobil ji zranění ve tváři.  Přivolaní policisté vyhodnotili situaci a protože mužovo jednání neslo znaky domácího násilí, vykázali ho na 10 dní z bytu, v němž žije se svou partnerkou a dvouměsíční dcerou.

vytisknout  e-mailem