Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

"Mačetový útok" proti policistům

KRÁLOVÉHRADECKO - Útočník byl obviněn 

Policejní komisař ze služby kriminální policie a vyšetřování zahájil v těchto dnech trestní stíhání 50letého muže z Hradce Králové, kterého obvinil ze zločinu násilí proti úřední osobě.

Událost se stala dne 28. května 2013 odpoledne v jednom z bytů v Nerudově ulici v Hradci Králové, kam policisty přivolala pomocí tísňové linky vyděšená žena. Do telefonu operačnímu důstojníkovi uvedla, že se její manžel vrátil domů podnapilý a že z něho má strach, neboť demoluje společný majetek. Po tomto oznámení se rozhodla policisty vyhlížet z okna v prvním patře. Na místo byly ihned poslány tři policejní hlídky, neboť již v minulosti muži zákona proti podezřelému kvůli jeho nadměrné agresivitě opakovaně zakročovali.

Po příjezdu žena policistům hodila klíče od vrat domu a začala je varovat, že manžel se nachází v přízemí domu, je ozbrojen dvěma mačetami a chystá policisty údajně zabít. Poté, co vstoupila hlídka do přízemí domu, spatřila na druhém konci chodby do půl těla nahého a ozbrojeného muže. Ten skutečně držel v každé ruce nástroj o délce 50cm, připomínající mačetu, tloukl s ním výhružně o sebe a křičel: „Tak pojďte, zastřelte mě!“. I přes opakované výzvy policistů, aby svého jednání zanechal, neuposlechl. Naopak zaujal bojovný postoj a šel směrem k nim. Policisté proto na nic nečekali a proti muži použili donucovacích prostředků. Muž se mezitím snažil ozbrojit 30cm dlouhým šroubovákem, naštěstí však marně. Jelikož byl v podnapilém stavu, převezli jej v poutech na protialkoholní záchytnou stanici. Cestou ještě ve vozidle vyhrožoval policistům a poté i zdravotnímu personálu. Na stanici pak „nadýchal“ 2,3 promile alkoholu. Poté, co byla na policii následně předvolána i oznamovatelka celé události, vše odvolala a uvedla, že nechce, aby se policie touto věcí jakkoliv zabývala.

Policejní komisař podal dnešního dne k rukám státního zástupce podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Není bez zajímavosti, že muž byl za obdobné jednání již v minulosti odsouzen. Konkrétně za zločin týrání osoby žijící ve společném obydlí a tohoto jednání se dopustil tzv. „v podmínce“. Nyní mu hrozí až 6letý pobyt za mřížemi.

Foto Policie ČR: "nože z motorové sekačky"
por. Mgr. Lenka Burýšková
tisková mluvčí
Zveřejněno: 31. května 2013 ve 14:05
 
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem