Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Recidivista má na svědomí podílnictví a krádeže

LIBEREC - Celkem čtyři případy podílnictví a tři případy krádeží vloupáním má na svědomí 39letý Liberečan. 

V období od května do září loňského roku 39letý Liberečan opravdu nezahálel. Liberečtí kriminalisté již v říjnu loňského roku proti muži zahájili trestní stíhání pro přečin krádeže. V polovině května roku 2017 se v ulici Polní v Liberci, vedle obchodního domu Kaufland vloupal do zaparkovaného autobusu IRISBUS, ze kterého následně odcizil spací pytel, sportovní tašku s horolezeckým vybavením a další věci v hodnotě bezmála 10 tisíc korun. Další škoda vznikla na poškozených dveřích autobusu, a to ve výši přes 2 tisíce korun. autobus

V uplynulých dnech liberečtí kriminalisté rozšířili trestní stíhání muže o dalších šest skutků. V červnu a červenci loňského roku získal celkem ve čtyřech případech od neznámé osoby v centru Liberce různé cenné věci, ačkoliv si byl vědom skutečnosti, že tyto věci pocházejí z trestné činnosti. Jednou to byl osobní počítač včetně monitoru a příslušenství, jindy notebook nebo Ipad Apple a v jednom případě také jízdní kolo. Tyto věci následně za poměrně malé částky rozprodal. Kriminalistům se podařilo v průběhu vyšetřování případů všechny tyto věci vypátrat a zajistit. Věci následně našly díky výborné operativní činnosti kriminalistů zpět své původní majitele. Jednalo se o věci v celkové hodnotě za bezmála 48 tisíc korun.

Tím však výčet  případů recidivisty nekončil. V polovině září loňského roku dále vnikl do školní jídelny v ulici Proboštská v Liberci, kde si následně z kanceláře odnesl LCD monitor, počítačovou klávesnici a sadu drobného ručního nářadí. Škole způsobil vloupáním škodu za bezmála 5 tisíc korun. Na konci září si vyrazil v Liberci, do ulice Ještědská. Během noční doby vnikl do areálu restaurace U Vodníka. Muž překonal oplocení areálu a poté vypáčil kasičku od Jukeboxu, z níž odcizil finanční hotovost ve výši 8 tisíc korun. Další škodu v celkové výši 1 tisíc korun způsobil na poškození zařízení. Bez povšimnutí nenechal ani v areálu terasy venkovní lednici, kterou vypáčil a odcizil z ní několik kusů uzenin v hodnotě 1 tisíc korun. Muž se dobýval i do kiosku s občerstvením, ale z kiosku naštěstí nic neodnesl.

Obviněný muž byl v minulosti již několikrát soudně trestán převážně pro majetkovou trestnou činnost. Ani jeden z trestů, které mu soud v minulosti uložil, však nevedl zatím k jeho nápravě.

V uplynulých dnech kriminalisté rozšířili proti nenapravitelnému recidivistovi trestní stíhání ještě i o přečin "podílnictví", kdy mu nyní hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání probíhá na svobodě.


6. 3. 2018
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem