Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Má na svědomí několik případů krádeží kabelů

SOKOLOVSKO – Byl dodán do věznice do výkonu trestu odnětí svobody. 

DODATEK:

Ve čtvrtek dne 10. ledna 2019 v odpoledních hodinách policisté na základě rozhodnutí soudce eskortovali podezřelého muže do věznice, kde nastoupil do výkonu trestu odnětí svobody.

nprap. Kateřina Krejčí
11. 1. 2019

Policisté z obvodního oddělení v Lokti nad Ohří sdělili 47letému muži ze Sokolovska podezření ze spáchání přečinu Krádež.

Na začátku ledna měl v katastru obce Nové Sedlo poblíž železniční tratě odklopit víko žlabu pro kabely, kde měl následně přeříznout a odcizit přes 40 metrů kabelů. Podezřelý muž byl i s odcizenými kabely zjištěn pracovníkem bezpečnostní agentury a následně zadržen přivolanou policejní hlídkou. Tímto jednáním měl způsobit poškozené společnosti škodu dle odborného vyjádření ve výši téměř 7 000 Kč.

Krádeže kabelů se muž neměl dopustit poprvé, v katastru obce Nové Sedlo měl krást kabely také v měsíci listopadu a v prosinci. Celkem měl tedy odcizit kabely v celkové délce téměř 200 metrů. O předešlých případech jsme Vás informovali zde:

http://www.policie.cz/clanek/kradl-kabely-471425.aspx

http://www.policie.cz/clanek/odcizil-pres-100-metru-kabelu.aspx

Po provedených úkonech byl muž umístěn do policejní cely. V nejbližší době bude soudce rozhodovat o jeho vině a výši trestu.

V posledních třech letech byl za přečin Krádež odsouzen Okresním soudem v Sokolově, proto mu teď v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Kateřina Krejčí
9. 1. 2019

vytisknout  e-mailem