Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Lupič přepadl prodejnu v Ruseku

Pachateli hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi  

Loupežné přepadení prodejny v Ruseku Loupežné přepadení prodejny v Ruseku

V pátek 30. ledna 2009 kolem patnácté hodiny odpoledne došlo k loupežnému přepadení prodejny smíšeného zboží v Ruseku v Hradci Králové. Neznámý muž s pistolí v ruce přistoupil k prodavačce a požadoval vydání finanční hotovosti z pokladny, zatímco jeho komplic čekal v osobním voze poblíž. S několikatisícovou hotovostí z místa přepadení odjeli dosud nezjištěným vozidlem směrem na Bukovinu. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.
Z dosavadního šetření vyplývá, že se jednalo o muže ve věku od 20 do 25 let, vysoký asi 175 centimetrů. Lupič nebyl nijak maskován, na sobě měl modrou bundu a na hlavě modrou čepici. Z místa činu odjeli malým červenofialovým třídveřovým vozidlem.
Vzhledem k závažnosti případu prosíme občany o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace k loupežnému přepadení můžete oznámit na kteroukoliv policejní služebnu nebo na bezplatnou linku 158.
Policie případ šetří pro podezření z trestného činu loupeže, kde trestní zákon stanoví trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Několik čísel ze statistiky územních odborů Hradec Králové
Loupeže: od 1.1. do 31.1. 2009 - 6 případů
                od 1.1. do 31.1. 2008 - 2 případy (za celý rok 2008 - 43)

Statistické údaje za Královéhradecký kraj naleznete:    http://www.policie.cz/soubor/statistiky-11-2008-statistiky-prehled-vusc-xls.aspx (list vusc_a07, TSK - 131,132).     

foto Policie ČR

nprap. Anna Pešavová


vytisknout  e-mailem