Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Lupič ozbrojený nožem vyděsil prodavačku

ČESKOLIPSKO - Intenzivně po něm pátráme. 

Včera kolem 17.30 vstoupil do prodejny potravin  Rosa market v ulici Československé armády v České Lípě muž, který  nebyl obyčejným zákazníkem. Nic netušící 55letá prodavačka ho chtěla obsloužit u pokladny, kam se postavil, ale když se k němu přiblížila, chytil ji pod krkem za oblečení a vlekl ji přímo před pokladnu. V průběhu útoku navíc vytáhl kuchyňský nůž, který jí přiložil k tělu jako výhrůžku a křičel na ni, ať mu dá peníze. 

Žena se z takového stresu rozbrečela a také mu řekla, že v pokladně téměř žádné peníze nejsou, protože je už odevzdala. V tu chvíli se na místě činu objevila i její kolegyně, kterou předtím pachatel neviděl, protože se věnovala úklidu v jiné části prodejny. Zda ho zaskočila  přítomnost druhé ženy v prodejně nebo ho odradil ženský pláč,  nevíme, ale jisté je, že v tento okamžik všeho nechal, prodavačku pustil a z prodejny odešel s prázdnou.

Svědkyně ho popsaly jako muže ve věku od 30 do 40 let, zhruba 180 centimetrů vysokého, silnější postavy. V době činu měl na sobě tmavé oblečení, zimní čepici a tvář mu zakrývala rouška. Mluvil čistou češtinou bez cizí intonace a nebo vady řeči. Po jeho totožnosti nyní velmi intenzivně pátráme. Za zločin loupeže mu v případě dopadení hrozí desetiletý trest odnětí svobody.

14. 1. 2020
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem