Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Lovecká sezóna v plném proudu

PARDUBICKO – Žádné pokuty nepadly. 

Policisté z Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Pardubického kraje společně s inspektory Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí Hradec Králové vyrazili v sobotu ráno 11. listopadu 2023 na kontroly několika mysliveckých honů na Pardubicku.

Policisté u myslivců - střelců jako tradičně kontrolovali zbrojní průkazy, průkazy zbraní, jejich technický stav i to, zda nebyli před nebo v průběhu honů ovlivnění alkoholem nebo jinými návykovými látkami. Kontrolám neunikli ani honci, kteří musí být starší patnácti let. Zároveň policisté myslivce vyzývali i k předložení používaného střeliva, které bylo předmětem kontrol pracovníků inspekce. Ti ověřovali předložené střelivo v souvislosti se změnou nařízení Evropské komise, které zakazuje používání olověných broků v mokřadech a v jejich bezprostřední blízkosti.

Policisté za sobotní dopoledne zkontrolovali namátkově celkem dvě desítky osob z mysliveckých spolků v Dolní Rovni, Uhersku a v Ostřetíně. Nezjistili jsme žádné nedostatky ani porušení zákonů.

Policisté budou v „plné polní“ i v následujících týdnech a pevně věříme, že během letošní lovecké sezóny nedojde k žádným závažným porušením nebo mimořádným událostem.

13. listopadu 2023
por. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

Odkazy do noveho okna

Foto PČR 1

Foto PČR 1 

Detailní náhled

Foto PČR 2

Foto PČR 2 

Detailní náhled

Foto PČR 3

Foto PČR 3 

Detailní náhled

Foto PČR 4

Foto PČR 4 

Detailní náhled

Foto PČR 5

Foto PČR 5 

Detailní náhled

Foto PČR 6

Foto PČR 6 

Detailní náhled

Foto PČR 7

Foto PČR 7 

Detailní náhled

Foto PČR 8

Foto PČR 8 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem