Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Loupil na toaletách

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Hrozí mu až desetileté vězení. 

V uplynulých dnech vyjížděli policisté do herny v Uherském Hradišti, kde došlo k loupeži. Obětí se stal osmačtyřicetiletý hráč.

V ten den měl muž šťastnou ruku a tak mu obsluha herny několikrát vyplácela výhru. Tu samou hernu v neděli navštívil mimo jiné i osmnáctiletý mladík z Břeclavska. Usadil se k hracímu automatu hned vedle staršího muže a po očku ho sledoval. Moc dobře si všiml, že vyhrává a že se mu kapsy plní bankovkami. Proto když starší muž odešel na toaletu, mladík tohoto momentu využil a nejprve mu prohledal bundu. Když nic nenašel, vypravil se nenápadně za ním na toaletu. Tam mu uštědřil několik ran pěstí a snažil se mu vytrhnout peníze z ruky. Když se mu to nepodařilo, vytrhl mu z druhé ruky alespoň mobilní telefon a utekl. Zraněný a oloupený muž vyběhl z toalet a volal o pomoc. Zaměstnanec herny následně vše oznámil na linku 158.

Policisté po mladíkovi nepátrali dlouho. Na druhý den již seděl na policejní služebně, kde se ke svému skutku doznal. Zároveň si vyslechl obvinění z trestného činu loupež a výtržnictví. Zákon na takové jednání pamatuje až desetiletým odnětím svobody.

16.prosince 2022, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem