Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Loupežné přepadení v Linci

Ms kraj: Krnovští kriminalisté vypátrali podezřelého muže 

Muže podezřelého z loupeženého přepadení v Linci vypátrali a zadrželi moravskoslezští policisté

Středa 17. března 2021 odpoledne. V pobočce finanční instituce v rakouském Linci ohrožuje zbraní neznámý muž zaměstnance a požaduje vydání financí. Z místa činu poté uprchl. Nyní je podezřelý již zadržen, a to díky skvělé práci moravskoslezských policistů.

Zločin nezná hranice, a tak jsou o výše popsaném případu a neznámém pachateli informováni rakouskými kolegy také čeští policisté. Ti využili jednu ze standardních forem pátrání – na sociální síti Policie ČR a webu zveřejnili fotografie podezřelého muže, které se tak i díky médiím posunuly až k veřejnosti. Od ní zanedlouho po zveřejnění přijali policisté poznatek, respektive informaci k možné totožnosti osoby. Zde je potřeba poděkovat médiím za zveřejnění a občanům za reakci na výzvu.

Krnovští kriminalisté od té chvíle v podstatě nepřetržitě zjišťovali a shromažďovali jednu indicii za druhou. Kriminalisté ověřili s profesionalitou jim vlastní dostupnými prostředky v co nejkratším čase vskutku množství informací k aktuálnímu pohybu podezřelého, stejně tak k jeho činnosti a pohybu v poslední době. Podezření, že by se mohlo jednat o hledaného muže, se po vyhodnocení komplexu zjištěných informací jevilo stále více důvodné. Krnovští kriminalisté byli po celou dobu samozřejmě v úzkém kontaktu s rakouskými policisty, rovněž s ředitelstvím pro mezinárodní policejní spolupráci Policejního prezidia ČR, s jehož součinností byl vydán evropský zatýkací rozkaz.

Policisté zásahové jednotky našeho krajského ředitelství v polovině dubna zadrželi 40letého Čecha důvodně podezřelého z loupeženého přepadení v rakouském Linci. Muž zadržený na Bruntálsku, kde pobýval, nekladl odpor. Krnovští kriminalisté realizovali související úkony, současně podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí osoby do vydávací vazby. Soud takto rozhodl. A poslední informací je, že čeští policisté již předali podezřelého muže rakouským kolegům. 

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 29. dubna 2021

vytisknout  e-mailem