Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Loupežné přepadení pošty

PROSTĚJOV - Pachatel si odnesl několik tisíc korun. 

Aktualizace případu

Neznámý pachatel včera po poledni vstoupil do budovy úřadu, na chodbě se setkal s pracovnicí, která šla zamknout vstupní dveře. Chytil ji kolem krku a násilím odvlekl za skleněnou přepážku. Dal jí do ruky igelitovou tašku a přikázal, aby mu do ní dala veškerou finanční hotovost. Pracovnice v obavě o život poslechla a udělala, co jí pachatel řekl. Před odchodem jí nařídil, aby si lehla na zem a stahovací páskou jí svázal ruce a nohy. Potom vzal klíče od budovy, uzamknul hlavní vchodové dveře a místo opustil. Poškozené, kterou násilník neohrožoval žádnou zbraní, se krátce nato podařilo telefonem přivolat pomoc.
Na objasnění případu nadále intenzivně pracujeme, vyhodnocujeme získané informace a po pachateli násilného trestného činu pátráme. Případ prověřujeme pro trestný čin loupež s desetiletou trestní sazbou odnětí svobody.   

Včerejší zpráva

Dnes krátce po 12.00 hodině přepadl neznámý pachatel pracovnici pošty v obci Bedihošť. Pachatel si řádově odnes několik tisíc korun a objekt neprodleně opustil. Žena nebyla zraněna. Policisté ihned po pachateli zahájili pátrání a zjišťují dostupné informace.

Předběžný popis neznámého muže: pachatel měl na sobě tmavou mikinu s kapucí, přes ni světlou bundu, světlemodré rifle, světlé sportovní boty a světlou kšiltovku zn. Adidas. Hovořil plynně česky, jeho vzhled odpovídal věku okolo  40 let, byl vyšší, štíhlejší postavy.

Prosíme o spolupráci veřejnost, jakékoli informace, které by mohly vést k dopadení pachatele, oznamte, prosím, na linku 158.

Další informace k případu poskytneme ihned, jakmile to bude možné.

por. Mgr. Miluše Zajícová
20. dubna 2023

vytisknout  e-mailem