Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Loupežné přepadení policisté objasnili

TŘEBÍČSKO: Ze spáchání zločinu byli obviněni čtyři muži 

Třebíčští kriminalisté objasnili případ loupežného přepadení, při kterém muže na ulici v Třebíči napadli čtyři mladíci. Přepadenému muži se podařilo utéct, své věci uhájit a vyhledat pomoc v nedaleké budově, utrpěl ale zranění a vznikla mu škoda na rozbitém telefonu. Policisté všechny čtyři podezřelé v krátké době po činu dopadli a muži skončili v celách. Obviněni byli ze spáchání zvlášť závažného zločinu a na podaný návrh byli vzati do vazby.

K případu došlo v pátek 26. února v lokalitě Karlova náměstí. Oznámení o přepadení muže přijali policisté po sedmé hodině večer. Napadenému muži se podařilo pachatelům utéct a vyhledat úkryt u svých známých. Útočníci po činu z místa utekli. Do lokality náměstí ihned vyjely policejní hlídky a strážníci městské policie. Na základě zjištěných informací k popisu pachatelů začali ve městě po podezřelých okamžitě pátrat, do hledání se zapojil také policejní psovod. Přepadený muž utrpěl drobnější zranění, které si nevyžadovalo okamžité lékařské ošetření.

Prověřování případu převzali kriminalisté třebíčského územního odboru a na dopadení pachatelů úzce spolupracovali s policisty obvodního oddělení. V krátké době se jim podařilo natipovat podezřelé muže. Tři z nich dopadli ve městě ještě do půlnoci a čtvrtého muže důvodně podezřelého ze spáchání násilného trestného činu policisté vypátrali a zadrželi v Třebíči následující den dopoledne. Všichni čtyři zadržení byli převezeni na oddělení policie a umístěni do policejních cel.

Kriminalisté shromáždili důkazy a na jejich základě poté policejní komisař zahájil trestní stíhání čtyř mladých mužů, jeden je z Třebíče, dva z Brněnska a jeden z Jihlavska. „Muži ve věku mezi osmnácti a jednadvaceti lety byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže spáchané ve spolupachatelství,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Tři z obviněných již byli v minulosti soudně trestáni, přičemž dva z nich za násilnou trestnou činnost.

Všichni čtyři zadržení byli obviněni z toho, že na ulici přepadli devatenáctiletého muže, kterému se snažili za použití násilí vzít tašku a hodinky. Po předchozí vzájemné dohodě ho jeden z nich prostřednictvím komunikace na sociální síti vylákal na náměstí, kde ho všichni fyzicky napadali s cílem zmocnit se jeho věcí. Snažili se mu strhnout jeho příruční tašku a vzít hodinky, čemuž se přepadený muž aktivně bránil. Vyhrožovali mu, opakovaně ho udeřili a kopali, přičemž se následně podařilo napadenému utéct a schovat se u svých známých. Zmocnit tašky se pachatelům nepodařilo. Napadený muž utrpěl mimo jiné poranění v oblasti hlavy. Vznikla mu škoda také rozbitím mobilního telefonu.

Policejní komisař podal na všechny čtyři obviněné muže podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Poté, co soud rozhodl o jejich vzetí do vazby, eskortovali policisté muže do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil vedoucí třebíčských kriminalistů.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

2. března 2021

vytisknout  e-mailem