Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Loupežné přepadení novinového stánku

SVITAVY - V pátek došlo na Svitavsku k loupežnému přepadení novinového stánku, pachatel užil násilí, ženu odstrčil, ta upadla na zem, vstala a pod pohrůžkou zabití po ni chtěl peníze. S nožem v ruce došel k pokladně, ze které vyndal tržbu a dal se na útěk. 

Podezřelého zachytily bezpečnostní kamery, jeho tvář byla neznámá, ale přesto se kriminalistům ještě týž den podařilo zjistit, o koho se jedná.

Podezřelým se stal 25 letý muž ze Svitav, který přebývá v osobním motorovém vozidle. Jeho kroky po loupeži, co mu je kladena za vinu a k níž se přiznává, směřovaly do heren kde prý zkoušet štěstí na výherních automatech, což mu nevyšlo. Při zadržení vydal více než poloviční finanční částku, než kterou násilnou trestnou činností údajně získal, v autě jsme zajistili stopy směřující k přípravě na loupež. Svého jednání lituje, a na svou obhajobu tvrdí, že ho k němu dovedly jeho existenční problémy.

Dnes se rozhodovalo o jeho dalším osudu. Soudce ho poslal do vazební věznice. Za trestný čin loupeže mu hrozí až desetileté odnětí svobody.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
25. listopadu 2019

vytisknout  e-mailem