Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Loupežné přepadení banky v Třebechovicích je objasněno

HRADECKO-Obviněný muž údajně potřeboval peníze na splátky za koupené auto 

Královéhradeckým kriminalistům se dnes 13. 2. podařilo objasnit loupežné přepadení peněžního ústavu v Třebechovicích p. O. z 26. října loňského roku. Dnes ráno zadrželi dvaadvacetiletého mladíka z Královéhradecka a v průběhu dne ho obvinili ze zločinu loupeže.
Muž je podezřelý, že 26. října loňského roku kolem půl čtvrté odpoledne vešel do banky s kapucí na hlavě, přistoupil k přepážce a s pistolí namířenou proti úřednici požadoval vydání hotovosti. Bankovní úřednice mu odvětila, ať odejde, že nic nedostane. Muž se tedy otočil a odešel.
Policisté okamžitě zahájili rozsáhlé pátrání po pachateli i po vozidle Škoda Octavia, se kterým z místa činu odjel. Vzhledem k tomu, že muž byl ozbrojený, považovali ho policisté za nebezpečného pachatele. Předpokládali, že by svůj pokus mohl zopakovat.
Po více než tří měsíčním pátrání a shromažďování všech dostupných informací se skládačka o pachateli začala zaplňovat a dnes ráno se kriminalistům i potvrdila.
Obviněný muž si podle svých slov potřeboval obstarat peníze, protože dlužil dvě splátky za koupené auto. Ačkoliv byl zaměstnaný a měl svůj stálý příjem, rozhodl se peníze získat v peněžním ústavu, který si vybral zcela náhodně blízko obce, ve které bydlí. Na loupež se nijak zvlášť prý nepřipravoval, použil zbraň, kterou vozil již delší dobu v autě. Kriminalistům sdělil, že se jednalo o plynovou pistoli, kterou krátce po činu spálil v tavící peci ve firmě, kde pracoval. Doma v kotli spálil oblečení, které měl na sobě.
Před spácháním loupeže se oblékl do vesty s logem známé pardubické firmy. Zda to udělal, aby zmátl případné vyšetřování, nebo čistě náhodně, ukáže až vyšetřování. Nicméně kriminalistům řekl, že vestu odcizil v práci zřejmě kolegovi, když byla odložená na šatní skříňce.
Obviněný muž od počátku zadržení s kriminalisty spolupracuje, bude tedy s největší pravděpodobností stíhán na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí za zločin loupeže až desetileté vězení.
  
mjr. Mgr. Ivana Ježková
tisková mluvčí, 602 651 187        
13. 2. 2013, v 11:20     

vytisknout  e-mailem