Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Loupež v Lednici je objasněna

BŘECLAVSKO: Kriminalisté viní devatenáctiletého cizince. 

Lednice - Břeclavským kriminalistům se podařilo odhalit, kdo stojí za loupežným přepadením, které se odehrálo minulý měsíc v Lednici. Pachatel dne 17. října vstoupil ve večerních hodinách do prodejny benzinové čerpací stanice s jasným cílem. Ještě předtím si přetáhl přes hlavu kapuci, aby byl alespoň částečně maskovaný.

Muž přistoupil k pultu a v ruce držel předmět, který vypadal jako nůž s čepelí. Přitom požadoval po obsluze, která zrovna přepočítávala tržbu, vydání peněz. Zaměstnankyně z obavy o svůj život a zdraví maskovanému pachateli peníze vydala.

Policisté po přijatém oznámení provedli veškeré nezbytné úkony. Kriminalistický technik zajistil na místě stopy a rozjelo se vyšetřování popsaného loupežného přepadení. O pomoc jsme požádali také veřejnost. Veškeré získané informace a důkazy nakonec vedly kriminalisty k tomu, že zahájili trestní stíhání proti devatenáctiletému cizinci, kterého viní ze spáchání zločinu loupeže. Kromě toho, že mu za uvedené protiprávní jednání hrozí u soudu odnětí svobody od dvou do deseti let, není vyloučeno, že se obviněný muž dopustil na území naší republiky ještě dalšího protiprávního jednání, a proto kriminalisté nadále intenzivně spolupracují s kolegy z dalších okresů.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 23. listopadu 2017

vytisknout  e-mailem