Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Loupež si vymyslel

České Budějovice - Českobudějovičtí kriminalisté zaznamenali další případ smyšleného loupežného přepadení  

Třináctého prosince loňského roku, třicet minut po jedné hodině ranní, mělo dojít u obchodního domu Družba v Českých Budějovicích k loupežnému přepadení. Čtyři neznámí agresoři snědší pleti zde měli v uvedené době bezdůvodně fyzicky napadnout 25letého muže z Českobudějovicka a následně mu odcizit finanční hotovost ve výši 11.000 korun. Na místo se bezprostředně po přijetí oznámení dostavila kompletní výjezdová skupina českobudějovického okresního ředitelství. Byly provedeny nezbytné a neodkladné úkony na místě činu, včetně šeření v okolí. Bližší popis pachatelů nebyl znám.
Výpověď 25letého muže se již zprvopočátku jevila nevěrohodnou. Českobudějovickým kriminalistům se následně doznal k tomu, že si výše uvedené skutečnosti vymyslel.
Dopustil se tak přestupku křivého vysvětlení, neboť jako osoba podávající vysvětlení o trestném činu spáchaném jiným před orgánem činným v trestním řízení úmyslně uvedl nepravdu o okolnosti, která má podstatný význam pro rozhodnutí . Věc byla postoupena příslušnému správnímu orgánu – Magistrátu města České Budějovice k dalšímu vyřízení přestupku.

vytisknout  e-mailem