Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Loupež se zbraní - aktualizace

Hledáme pachatele, který přepadl hotel. 

Zatím neznámý pachatel se zbraní v ruce přepadl hotel v ulici Za opravnu v Praze 5 a od pracovnice na recepci požadoval vydání peněž. Žena mu ve strachu o život peníze vydala a pachatel z místa utekl. Přepadení se obešlo bez zranění a byla při něm způsobena škoda několik tisíc korun. Nyní pátráme po muži, který je podezřelý z trestného činu loupež, za což hrozí v případě dopadení a odsouzení trest odnětí svobody až na deset let.

Kriminalisté zajistili v rámci práci na případu kamerové záznamy, na kterých je zachycen podezřelý. Muži sice není vůbec vidět do tváře, ale třeba ho někdo pozná podle pohybů nebo podle bundy, kterou měl na sobě. Jakékoliv poznatky k případu přijmeme na lince 158.

Loupež se stala v pátek 24. 9. 2021 v 11.30 hodin.  

kpt. Jan Daněk – 25. 9. 2021

Aktualizace: Kriminalisté druhého policejního obvodu zadrželi muže, který hotel přepadl. Zadržení proběhlo v minulých dnech a to díky porovnání genetických stop, které kriminalisté zajistili na místě činu. Šestatřicetiletý muž se k loupeži přiznal, vyslechl si obvinění z trestného činu loupež a nyní je stíhaný vazebně. Za tento trestný čin mu hrozí pět až třináct a půl roku odnětí svobody a to vzhledem k přitěžující okolnosti. V minulosti byl totiž za loupež již odsouzen a vzhledem k tomu se mu o třetinu zvyšuje trestní sazba.

kpt. Jan Daněk – 15. 11. 2021

vytisknout  e-mailem