Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Loupež fanouškovské šály - aktualizace II.

Kriminalisté pátrají po totožnosti skupinky osob, jejíž členové pod pohrůžkou zbití donutili poškozeného, aby jim vydal fanouškovskou šálu. Teď po nich pátrají kriminalisté. Pokud je znáte, kontaktujte linku 158. 

Loupež fanouškovské šály se odehrála v neděli 23. října v Jugoslávské ulici v Praze 2 nedaleko stanice tramvaje I. P. Pavlova. Kolem půl desáté večer obestoupila skupinka osob poškozeného a jeden z nich po něm chtěl černo-bílo-červenou šálu s nápisem "Tribuna sever", kterou měl na krku. Svoji „prosbu“ doplnil tím, že pokud ji nedostane, tak ho zbije. Druhý ze skupinky pak do poškozeného zezadu strčil. Mladík se šály vzdát nechtěl, ale z obavy o své zdraví byl nakonec donucen ji odevzdat. Skupinku mladých zachytily bezpečnostní kamery při incidentu i při výstupu z metra, pokud někoho z nich poznáváte, kontaktujte linku 158. Obracíme se touto cestou i na jednotlivé aktéry, aby celou událost přišli vysvětlit na jakoukoli pražskou policejní služebnu.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu loupež, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce trvání od dvou do deseti let.

por. Mgr. Jan Rybanský - 21. listopad 2022

Aktualizace: Díky medializaci celého případu se nám pět osob ze skupiny příhlásilo na policii a kriminalisté je postupně vyslechli. Děkujeme všem, kteří pátrací relaci věnovali pozornost.

por. Mgr. Jan Rybanský - 23. listopad 2022

Aktualizace I : V souvislosti s tímto případem hledají pražští kriminalisté navíc trojici mladíků, které se tato skupinka pokusila napadnou ve vestibulu metra I. P. Pavlova. Přivítala by jejich svědectví, na kterékoli pražské služebně nebo na lince 158. Pokud je poznáváte kontaktujte prosím linku tísňového volání 158.

por. Mgr. Jan Rybanský - 24. listopad 2022

Aktualizace II : Po odvysílání reportáže se nám trojice poškozených přihlásila na policejní služebně. Děkujeme.

por. Mgr. Jan Rybanský - 25. listopad 2022 

vytisknout  e-mailem