Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Loupež a výtržnictví v metru - aktualizace

Detektivové z krajského prvního oddělení hledají svědka brutálního fyzického napadení, ke kterému došlo v pražském metru Petřiny. 

Prvního ledna, ve stanici metra Petřiny, došlo ke slovní rozepři mezi dvěma muži, která posléze vyústila v brutální fyzické napadení a loupež.  Devatenáctiletý útočník, kolem půl sedmé večer na nástupišti povalil poškozeného na zem a brutálně ho fyzicky napadl pěstmi a kopy. Poté mu ze zadní kapsy kalhot odcizil dosud nezjištěné věci. Poškozený zůstal nehybně ležet na nástupišti a agresor byl ihned poté, co z místa odešel, zadržen přivolanými policisty a převezen na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů.

Kriminalisté zajistili kamerové záznamy z nástupiště a potřebují objasnit, jak se celá událost odehrála. Prosíme svědka na fotografii, aby se ozval na linku 158, a nebo navštívil nejbližší policejní služebnu a pomohl nám tak s vyřešením tohoto případu.

Devatenáctiletý muž je obviněný ze spáchání trestných činů loupež a výtržnictví, za což mu hrozí v případě odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté podali podnět k podání návrhu na jeho vzetí a do vazby, který nebyl soudem akceptován.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 24. 3. 2023

Aktualizace - Děkujeme všem za pomoc při pátrání. Svědek se díky medializaci případu poznal na fotografiích a dostavil se na policejní služebnu.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 24. 3. 2023

vytisknout  e-mailem