Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Loupež a vydíraní v Holešovické tržnici - AKTUALIZACE

Hledáme další poškozené a případné svědky tohoto incidentu. 

Holešovickou tržnicí dne 1. června v dopoledních hodinách procházel postarší pán s paní, ke kterému přišel muž a snažil se mu vytrhnout z ruky příruční tašku. Po chvíli přetahování vytáhl muž teleskopický obušek a snažil se překonat obranu seniora. Ten se však útoku ubránil a podezřelý muž z místa utekl. 

Další incident se odehrál o dvě hodiny později v prodejně elektroniky u Holešovické tržnice. Podezřelý muž přišel k ženě a násilím jí vytrhl mobilní telefon z ruky a dal se na útěk. Pracovníci prodejny vyběhli za mužem ven, kde čelili fyzickému útoku vedeného obuškem. Nakonec muže doběhli, na místě ho zadrželi a předali ho policistům. Skutek byl vyřešen ve zkráceném přípravném řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Pražští kriminalisté z prvního oddělení během prověřování zajistili kamerové záznamy, na kterých je počínání podezřelého muže zachyceno. V obou případech jde o totožného muže.

Žádáme postaršího muže, označeného na přiložené fotografii, který se stal obětí loupežného přepadení, aby se přihlásil na linku 158. Rovněž tak žádáme ostatní občany, pokud jste byly svědky prvního incidentu nebo jste se stali obětí trestného činu, kontaktujte linku 158. 

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež a trestného činu vydírání, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. 

nprap. Lucie Drábková - 10. června 2020

AKTUALIZACE: Na základě medializace případu se ozvala na linku 158 žena, která byla svědkem loupežného přepadení. Dále však hledáme seniora, který se stal obětí trestného činu. Pokud ho na přiložených záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte linku 158.

nprap. Lucie Drábková - 16.6.2020

Odkazy do noveho okna

Foto rozdělení osob

Foto rozdělení osob 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem