Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Loupež a porušování domovní svobody

SOKOLOV 

Pětadvacetiletá žena a čtyřiadvacetiletý muž ze Sokolova jsou obviněni ze zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody.
 
Dne 25. prosince 2010 okolo půl noci měli společně po předchozí domluvě v Sokolově napadnout a okrást matku obviněného. Obviněná žena fyzicky napadla a držela starší ženu, aby nemohla klást odpor a její komplic přitom odcizil z bytu televizor s ovladačem. Obvinění poté z bytu s televizorem odešli a pokusili se jej prodat v zastavárně, kde však byli zadrženi hlídkou Policie ČR. Žena utrpěla lehká zranění v oblasti hlavy, kolenou a rukou. Na ošetření byla převezena do nemocnice v Sokolově. Rozsah zranění je předmětem dalšího prověřování.
 
Obviněný muž navíc 15. prosince 2010 ve 4:00 hodiny ráno využil nestřeženého okamžiku barmanky v jednom baru v Sokolově a za barovým pultem ji odcizil z kasičky a kasírky finanční hotovost přesahující 8 000 Kč, kterou poté použil pro svoji potřebu.
 
Oba obvinění byli zadrženi Policií a umístěni do Policejní cely, kde budou do doby, než se rozhodne, zda na ně bude uvalena vazba. V případě odsouzení, hrozí pachatelům za loupež trest odnětí svobody na dva roky až deset let.
 
nprap. Bc. Kateřina Dohnalová
27. prosince 2010

vytisknout  e-mailem