Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Loupež

Tábor – Pachatel dopaden bezprostředně po činu. (Hlasová schránka 974 238 116) 

Krátce po půl dvanácté hodině dopolední pátku dne 16. srpna 2019 přijali policisté oznámení od ženy středního věku, která byla přepadena v prostoru autobusového nádraží v Táboře. Bezprostředně poté, co si vybrala finanční hotovost v řádu několika tisíců korun z bankomatu, k ní přistoupil mladý muž a snažil se jí peněženku vytrhnout z ruky. Ve snaze své peníze uchránit byla útočníkem stržena na zem, čímž došlo k roztržení její bundy a zranění ruky. Lupič s peněženkou utekl pryč.

Na místo události byly okamžitě vyslány všechny dostupné policejní hlídky obvodních oddělení Tábora a Sezimova Ústí, táborští kriminalisté a psovod se služebním psem Falconem. Dle získaného popisu byl pachatelem muž ve věku 25 – 30 let, štíhlé, asi 175 cm vysoké postavy, krátkých černých vlasů a opálené pleti. Policisté okamžitě zahájili prohledávání přilehlých ulic. Dle místní znalosti kontrolovali rovněž i místa, kde by se dal výskyt podezřelé osoby předpokládat. Muže uvedeného popisu během několika minut spatřil psovod se služebním psem. Zadržení podezřelého pak bylo otázkou krátkého okamžiku. Od nahlášení události uběhla necelá hodina.

Odcizenou finanční hotovost měl mladík ještě u sebe, peněženku s osobními doklady přepadené ženy stačil během útěku odhodit. Lupiče si převzali táborští kriminalisté. Obvinili jej ze zločinu loupeže, kde trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na dobu dvou až deseti let. Na základě zajištěných poznatků a důkazního materiálu jej rovněž podezírají z další násilné a majetkové trestné činnosti. Na obviněného muže proto podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. O té bude rozhodnuto během dnešního dne.

por. Mgr. Miroslav Doubek   krpc.pio@pcr.cz

19. srpna 2019

vytisknout  e-mailem