Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Loupež

HAVLÍČKOBRODSKO: Sedmadvacetiletý muž skončil ve vazbě 

Havlíčkobrodští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmadvacetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Fyzicky napadl svoji příbuznou a požadoval po ní vydání finanční hotovosti. Na základě rozhodnutí soudu skončil obviněný muž ve vazbě.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 23. listopadu krátce po druhé hodině odpoledne na linku tísňového volání oznámení o opilém muži, který fyzicky napadl svoji příbuznou v obci nedaleko Havlíčkova Brodu. Operační důstojník na místo ihned vyslal nejbližší policejní hlídku, která zde nalezla sedmadvacetiletého muže. Ten vykazoval známky značné opilosti, což také potvrdila dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 2,62 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání i nadále pokračovat, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Policisté vše zadokumentovali a na základě dalších zjištěných skutečností si případ k prověřování převzali havlíčkobrodští kriminalisté. Z protialkoholní záchytné stanice muž putoval rovnou na policejní služebnu a následně policejní komisař na základě shromážděných důkazů zahájil jeho trestní stíhání. Muž v rodinném domě napadl svoji příbuznou, přičemž jí pohrozil dalším násilím a požadoval po ní vydání finanční hotovosti. Po útoku se napadené ženě podařilo zavolat na linku tísňového volání a přivolat si pomoc. Ke zranění ženy, které by si vyžádalo zásah zdravotnické záchranné služby, při napadení nedošlo.

Sedmadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ uvedla npor. Mgr. Hana Adámková, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality.

Muž byl již v minulosti čtyřikrát soudně trestán. Naposledy byl odsouzen na konci roku 2019 v souvislosti s trestnými činy ublížení na zdraví a výtržnictví k podmíněnému trestu odnětí svobody, který mu vyprší až v příštím roce.

Policejní komisař dále podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud tento návrh akceptoval a na sedmadvacetiletého muže uvalil vazbu.

Případ kriminalisté nadále vyšetřují.

por. Mgr. Stanislava Rázlová, komisař

26. listopadu 2021

vytisknout  e-mailem