Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Lidé stále častěji oznamují, že někoho pohřešují

KRAJ - Většinou se nejedná o vážné ohrožení na zdraví nebo životě 

Od ledna do současné doby přijali policisté z Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje více než stovku oznámení od volajících na linku 158 o tom, že někoho pohřešují. Za loňský rok to bylo celkem 934 volajících a tedy i stejný počet pohřešovaných osob. Úspěšnost při pátrání po těchto osobách je 99%.

Policisté stále častěji přitom řeší případy, kdy volající na tísňovou linku oznámí, že jistá osoba má nedostupný mobil a oznamovatel se mu nemůže dovolat. V jiném případě se mu dlouho například neozval ten či onen kamarád, syn nebo příbuzný a ať policie prověří, zda je osoba v pořádku. Rovněž se množí případy, kdy na policii volají rodiče, kteří ztratili z dohledu své děti při lyžování na sjezdovce. Poslední tři takové případy řešili policisté včera v Peci pod Sněžkou (více v článku: „Úspěšné pátrací akce“). O víkendu večer zase zavolala na tísňovou linku žena z Hradce Králové, která do telefonu sdělila, že marně doma čeká na svého přítele, se kterým si dopoledne domluvila večerní schůzku, na kterou se však nedostavil a nezvedá jí telefon. Policejní hlídka proto prověřila místo jeho trvalého bydliště, bydliště rodičů a další místa, kde by se 49 letý muž mohl nacházet, ovšem s negativním výsledkem. Dalším šetřením bylo zjištěno, že pohřešovaný netrpí žádnými zdravotními komplikacemi a není ohrožen na životě. Protože byl jeho telefon po opakovaných pokusech nedostupný, zaslali mu policisté kontaktní sms zprávu, na kterou se druhý den sám policii ozval s tím, že je v pořádku a zavěsil.

O tom, že policisté přijímají velmi často volání na tísňovou linku jsme Vás informovali také před nedávnem například v souvislosti s houbařskou sezónou (více v článku: „Až třikrát týdně oznamují lidé, že se ztratili v lese“). Policisté proto znovu připomínají - v případě ohrožení zdraví nebo života neváhejte zavolat pomoc, v opačném případě však zvažte, zda jsou Vaše obavy oprávněné.

por. Mgr. Lenka Burýšková
Dne 14. 2. 2018 ve 14:40

 

vytisknout  e-mailem