Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Někdo jí dělá ostudu na sociálních sítích

ČESKOLIPSKO - Policisté začínají rozplétat případ neoprávněného vstupu do soukromé internetové komunikace 33 leté ženy z České Lípy. 

     V tomto týdnu přijali policisté obvodního oddělení policie v České Lípě trestní oznámení na neznámého pachatele, který měl získat neoprávněný přístup k internetové komunikaci 33 leté ženy z České Lípy. Využil toho, že je oznamovatelka zaregistrovaná na Facebooku a Badoo. Když se na tyto sítě v úterý přihlásila, našla na nich vzkazy od nejrůznějších lidí, kteří se buď omlouvali, že jí nemohou půjčit peníze a nebo ji naopak informovali o tom, že už jí je poslali na její účet. Problém je v tom, že o půjčku nikoho nežádala. Z historie komunikace dále vyplynulo, že jejím jménem někdo za účelem zapůjčení peněz i flirtoval.  Žena všem vzkázala, ať jí  peníze neposílají, nicméně minimálně jedna platba ve výši 1 000 korun  na její údajný účet už odešla a  v tuto chvíli nelze vyloučit, že jich bylo víc.

     Oznamovatelka také zjistila, že jí někdo přečetl emaily. Policisté v této souvislosti už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou přečinů, a to z neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a z opatření a přechovávání přístupového zařízení a hesla k počítačovému systému a jiných takových dat. Pachateli hrozí v případě dopadení až jeden rok odnětí svobody.

 

por. Bc. Ivana Baláková
10. dubna 2014   

vytisknout  e-mailem