Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Lhal, čeká ho trest

VSETÍNSKO: Kriminalista zjistil, že trestní oznámení muže je vymyšlené. 

Kriminalista zjistil při prověřování trestního oznámení z konce února o neoprávněném používání platební karty, že si oznamovatel vše vymyslel. Muže bude řešit správní orgán pro přestupek křivého vysvětlení.

Ke konci letošního února přijali vsetínští policisté trestní oznámení třiapadesátiletého muže. Tomu měl neznámý pachatel neoprávněně platit z jeho bankovního účtu prostřednictvím zkopírovaných dat jeho platební karty. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a trestný čin krádež. Případ putoval na oddělení hospodářské kriminality.

Při opětovném podání vysvětlení muž potvrdil slova z trestního oznámení. Vše se mělo udát již v loňském roce a to k jeho konci. Neznámý pachatel podle slov poškozeného pravděpodobně nějakým způsobem zkopíroval data jeho platební karty. Potom díky těmto datům měl provést několik plateb v celkové hodnotě přesahující dvacet tisíc korun. Na to přišel muž podrobnějším prohledáním výpisů z účtu. Vše proto oznámil na policii. Na svém si trval.

Za dva dny bylo vše jinak. Kriminalista zjistil skutečnosti, které informace od poškozeného vyvracely a potvrdily tak jeho domněnku, že vše se odehrálo podle jiného scénáře. Muž nakonec doznal, že si vše, a sám neví ani z jakého důvodu, vymyslel.

Případ bude mít dohru u správního orgánu. Tam jej policisté oznámili na konci března pro přestupek křivého vysvětlení. Za něj lze uložit až padesátitisícová pokuta.

5. dubna 2016, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem