Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Letní tábor

KARLOVY VARY - Letní tábor v Karlovarském kraji patřil I dětem z pražské motolské nemocnice. 

Policisté se věnují v oblasti prevence kriminality dětem celý školní rok. Nezapomínají na ně ani o prázdninách v létě a  věnují se  dětem,  které jsou na letních táborech nebo jejich rodiče využívají příměstských táborů.
Již čtvrtým rokem pořádá organizace Haima, z.s. ozdravný letní tábor pro děti, které prošly onkologickou léčbou ve Fakultní nemocnici v Praze-Motole.  Děti jsou ubytovány v klášteře Teplá.
První červencové dny patří pestrému programu pro děti ve věku od 6 do 18 let. Jeden z programů patří i Policii ČR. Policisté z Obvodního oddělení PČR Teplá, služební kynologové a pracovnice oddělení tisku a prevence každoročně připravují pro děti zajímavé dopoledne. 
Obsahem setkání s dětmi byly letos ukázky práce policie, kynologické a pořádkové služby, s policisty přijela i zástupkyně BESIPu. Děti i jejich vedoucí si prohlédli policejní vozidlo, zopakovaly si základy osobního bezpečí, bezpečného chování v silničním provozu, vyzkoušely si jízdu zručnosti na koloběžce. Zaujaly i tzv. opilecké brýle, které simulují stav vnímání po požití alkoholu nebo návykové látky.  Pro děti to byla nová zkušenost, kterou mnohý komentoval slovy: „Tak to nechci už zažít, je to fakt hodně nepříjemné“.
Na závěr dopoledního setkání si děti i vedoucí odnesly několik malých preventivních předmětů, jako je reflexní páska na ruku, reflexní přívěsek na tašku, reflexní placku s nápisem „Vidíme se“, omalovánky a pexesa s preventivní tématikou.
Všechny minulé akce se vydařily, také letos se dětem velice líbilo setkání s policisty i program, který byl připraven.  Počasí přálo, den se vydařil a děti se už těší na další setkání.

por. PhDr. Papežová Zdeňka
červenec 2018

vytisknout  e-mailem