Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Letecká nehoda

České Budějovice - Senior havaroval s motorovým větroněm na letišti v Plané u Českých Budějovic. 

Dnešního dne pár minut po 18. hodině přijal operační důstojník na Integrovaném operační středisku jihočeské policie informaci o letecké havárii – pádu větroně na letišti Planá u Českých Budějovic. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka policistů z obvodního oddělení Boršov nad Vltavou, kteří po příjezdu asistovali letecké zdravotnické službě, která transportovala těžce zraněného pilota do nemocnice.

Dalším šetřením a ohledáním místa činu, ve spolupráci s kriminalistickým technikem zjistili, že před 18. hod. měl pilot vyššího věku vzlétat z letištní plochy, kdy pár minut po startu se u stroje objevily blíže nespecifikované technické problémy a z výšky několika desítek metrů spadl na travnatou plochu vedle ranveje. Přitom došlo k velmi těžkému zranění pilota, který byl uvnitř sám. Vše sledoval zaměstnanec letiště, který okamžitě informoval Zdravotnickou záchrannou službu Jihočeského kraje.

Událost je v šetření boršovských policistů, kteří budou spolupracovat s vyšetřovateli Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

25. června 2022  

Odkazy do noveho okna

Větroň 1

Větroň 1 

Detailní náhled

Větroň 5

Větroň 5 

Detailní náhled

Větroň 6

Větroň 6 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem