Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Ledovka potrápila řidičky

RYCHNOVSKO - Auta na střeše i v příkopech. 

Ledovka potrápila řidiče a zejména řidičky na silnicích Rychnovska.

Ledovka
K první nedělní havárii vyjížděla hlídka rychnovské Skupiny dopravních nehod krátce po osmé hodině ranní za Čestice. Řidička vozu zn. Fiat Panda jedoucí směrem na Borohrádek zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu vozovky. Na namrzlé silnici dostala smyk, který nezvládla a vjela do levého příkopu, kde se auto převrátilo na bok. Osmadvacetiletou ženu převezli záchranáři k ošetření do nemocnice, přítomnost alkoholu u ní policisté na místě dechovou zkouškou vyloučili. Na přední nápravě vozu neměla řidička zimní pneumatiky. Škoda této havárie byla vyčíslena na 30.000 korun.
O čtyřicet minut později přijal operační důstojník oznámení o havárii mezi Rohenicemi a Královou Lhotou. Řidička vozu zn. Škoda Octavia na této trase pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu vozovky a na náledí dostala smyk, který nezvládla. Vyjela vpravo mimo silnici, kde narazila do stromu. Při havárii naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob. Škoda je odhadnuta na 110. 000 korun.
Ledovka potrápila řidiče i v pátek. K první havárii se zraněním vyjížděli dopravní policisté v 06:40 ke Skořenicím. Řidička vozu zn. Škoda Octavia jedoucí směrem na Přestavlky v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu vozovky a na namrzlé silnici dostala smyk. Ten nezvládla a s autem přejela do protisměru a následně do levého silničního příkopu, kde narazila do stromu. Záchranáři jednačtyřicetiletou ženu převezli k ošetření do nemocnice, přítomnost alkoholu u ní policisté na místě dechovou zkouškou vyloučili. Škoda této havárie je vyčíslena na 50.000 korun.
O deset minut později přijal operační důstojník oznámení o další havárii se zraněním, tentokráte na Dobrušsku. Řidič vozu zn. Peugeot 206 jedoucí od Provozu k Dobrušce v levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky. Nanáledí dostal smyk, který nezvládl a s autem vjel do pravého silničního příkopu, kde havaroval. Ke zranění dalších osob naštěstí nedošlo, přítomnost alkoholu hlídka u řidiče dechovou zkouškou provedenou na místě neprokázala. Škoda této havárie je odhaduta na 30.000 korun.
Nezpevněná krajnice
Ke třetí páteční havárii se zraněním vyjížděli policisté v 11:30 mezi obce Dobré a Podbřezí. Řidička vozu zn. Škoda Rapid najela blízko pravého okraje vozovky a v levotočivé zatáčce narazila do betonové trubky mostu. Následkem nárazu se s autem převrátila na střechu. Záchranáři dvaatřicetiletou ženu převezli k ošetření do nemocnice. Alkohol u ní policisté dechovou zkouškou na místě vyloučili. Škoda  je vyčíslena na 102.000 korun.
Střet se zvěří
V průběhu víkendu policisté zadokumentovali i dopravní nehody, při kterých došlo ke střetům se zvěří. Na silnici č. I/11 u Petrovic se v neděli v 19:45 střetl řidič vozu zn. Škoda Superb se srnou, která na místě uhynula (škoda nehody 40.000 korun) a o pět minut později na téměř stejném místě vyběhlo řidičce vozu zn. Mitsubishi Pajero před kola několik divokých prasat. Střetu žena nemohla zabránit, jedno z prasat na místě uhynulo. Škoda této dopravní nehody byla vyčíslena na 15.000 korun.

por. Mgr. Alena Kacálková
7. prosince 2015

Odkazy do noveho okna

Rychnovsko

6.12. Čestice 

Detailní náhled

Rychnovsko

6.12. Čestice 

Detailní náhled

Rychnovsko

6.12. Rohenice 

Detailní náhled

Rychnovsko

6.12. Petrovice 

Detailní náhled

Rychnovsko

6.12. Petrovice 

Detailní náhled

Rychnovsko

4.12. Skořenice 

Detailní náhled

Rychnovsko

4.12. Skořenice 

Detailní náhled

Rychnovsko

4.12. Dobré 

Detailní náhled

Rychnovsko

4.12. Dobré 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem