Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Led a sníh na silnici

ZLÍNSKO: Rychlost vozidla musí odpovídat stavu vozovky.  

Náledí, které pokrylo silnice ve Zlínském kraji, se nevyhnulo ani Zlínsku. I v tomto regionu došlo k mnoha dopravním nehodám.
Ve čtvrtek krátce před dvacátou hodinou srazila v Pozlovicích dvaadvacetiletá řidička ze Zlínska dvě chodkyně. Ty se přitom pohybovaly po chodníku a vůbec je tedy nenapadlo, že by mohly přijít k úrazu. Ovšem stalo se. Mladá žena za volantem nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky a povětrnostním podmínkám, které v době nehody na místě panovaly. V mírném klesání dostala smyk, se svým vozem vjela na chodník a narazila do oplocení. To však auto bohužel nezastavilo a to pokračovalo v jízdě po chodníku. A v tomto momentě došlo ke srážce se dvojicí žen, která tudy procházela. Jedna ze sražených zůstala ležet na chodníku, druhou ženu náraz odhodil až na silnici. Naštěstí prvotní lékařské zprávy nenaznačovaly žádná vážná zranění. Přesto obě potlučené ženy skončily ve zlínské krajské nemocnici.
K havárii vozidla došlo i na rychlostní komunikaci R55 nedaleko Tlumačova. Okolo desáté hodiny zde dostalo smyk vozidlo čtyřiatřicetiletého řidiče z Uherskohradišťska. Na namrzlé silnici muž nepřizpůsobil rychlost stavu komunikace a povětrnostním podmínkám a ve smyku vyjel do příkopu. Vozidlo se následně přetočilo přes střechu. Havárie se bohužel neobešla bez zranění spolujezdkyně. S poraněnou hlavou skončila na pozorování v krajské nemocnici ve Zlíně.

 

29. listopadu 2013, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem