Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Láhev v okně projíždějícího vozidla

CHRUDIM - Chrudimští policisté se v uplynulé době zabývali případem, v němž neznámý mladík v lednu letošního roku hodil do okna projíždějícího osobního vozidla láhev od alkoholu. 

Partu mladých lidí zachytil kamerový systém, díky kterému strážníci i naši policisté začali vytipovávat, kdo by to mohl být. Poškozená věc oznámila i na sociálních sítích, kde si „posteskla“, co se jí stalo. Mladý muž se zachoval opravdu férově. Nečekal, než u jeho dveří zazvoní policisté, ale sám se jí prostřednictvím komunikace na internetu přiznal. Kromě přiznání viny a omluvy s projevenou lítostí nechyběla ani nabídka úhrady škody.

Žena by nyní oznámení nejraději „stáhla“, to však z procesního hlediska není možné. S veškerými uvedenými poznatky a kroky mladistvého, bude spis předán na státní zastupitelství. Tam padne rozhodnutí, zda věc skončí u soudu, nebo dojde k zastavení trestnímu stíhání z důvodu narovnání škody, omluvy a uznání chyby.

V mladické nerozvážnosti někdo udělá kdejakou hloupost, ale postavit se tomu čelem, k tomu je třeba svědomí a kuráž. Chlapec určitě udělal to nejlepší, co mohl. Kamery jsou dnes na různých místech, policisté už věděli, kam se mají vydat, ale v souhře náhod jim volala poškozená, že se jí ke všemu nějaký mladý muž na internetu přiznal. Jak je všeobecně známo, přiznání je polehčující okolnost.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
20. února 2019

vytisknout  e-mailem