Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

KÚP navštívili členové výboru pro bezpečnost

Ve středu 8. října 2014 navštívili Kriminalistický ústav Praha Policie ČR (KÚP) členové Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny v čele s předsedou výboru Romanem Váňou.  

Setkání se zúčastnil také náměstek policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování plk. Mgr. Zdeněk Laube, který hned v úvodu svého vystoupení zdůraznil význam KÚP jakožto vrcholné znalecké policejní instituce. „Jsem rád, že se budete moci přímo seznámit s některými ze znalců a jejich činností, protože zde pracuje skutečně řada odborníků, kteří se díky svým znalostem v daných oborech uplatňují i  v rámci mezinárodní spolupráce,“ uvedl náměstek Laube. 
 
Ředitel KÚP plk. Ing. Pavel Kolář, CSc., poslance seznámil se strukturou a hlavními úkoly, které ústav plní v oblasti kriminalisticko-technické a znalecké činnosti. Zmínil také podíl ústavu na výchově a vzdělávání nových specialistů a metodicko-řídící roli vůči specializovaným policejním útvarům.
 
Náměstci ředitele plk. RNDr. Marek Kotrlý a plk. Mgr. Luboš Kothaj posléze hovořili o činnosti ústavu v oblasti vědy, výzkumu, mezinárodní spolupráce a o vlastním výkonu znalecké činnosti. Nastínili rovněž některé problémy, s nimiž se ústav potýká v oblasti personálního obsazení v některých odvětví zkoumání či obnovy stávajícího přístrojového vybavení.    
 
Členové výboru si vyslechli tři zajímavé přednášky, a to z genetiky, antropologie a entomologie. Poté navštívili pracoviště genetiky, balistiky a chemie, kde jim znalci podrobněji přiblížili svoji činnost. 
 
Předseda výboru Roman Váňa zhodnotil návštěvu jako velice zajímavou a přínosnou a ocenil profesionalitu pracovníků ústavu.
 
 
kpt. Mgr. Petra Srnková
13. října 2014   

vytisknout  e-mailem