Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Kriminalita a výsledky za rok 2022

Jihočeský kraj - Policejní ředitel prezentoval na tiskové konferenci výsledky práce policistů za rok 2022 a hodnotil bezpečnostní situaci v Jihočeském kraji. 

Ve středu představil jihočeský policejní ředitel se svými náměstky na bilanční tiskové konferenci výsledky práce policistů za rok 2022 a zhodnotil kriminalitu v kraji i úspěchy při jejím objasňování. Dalším tématem tiskové konference byl i přehled, příčiny a následky dopravní nehodovosti za uplynulý rok. Jednou ze zajímavostí je nejmenší počet vražd za posledních deset let, došlo ke třem těmto zločinům.

Policejní ředitel brig. gen. Luděk Procházka hodnotí bezpečnost v Jihočeském kraji jako velmi dobrou a stabilizovanou. Jihočeský kraj je na druhém místě v rámci celé republiky při úspěšném objasňování trestných činů. Jedním z mála ukazatelů, které v loňském roce výrazně narostly, oproti uplynulým rokům, je kyberkriminalita. V boji s kybernetickými podvody pomáhají policejní preventisté. Lidé by měli být velmi opatrní při reakcích na různé nabídky ohledně zhodnocení peněz, výhodné kryptoměny a podobně. Výjimkou nejsou případy, kdy se podaří podvodníkům důvěřivce obrat o statisíce korun, získat přístup k elektronickému bankovnictví, účtu a ještě si na poškozeného vzít úvěry.

Velmi pozitivním výsledkem loňského roku je počet nejzávažnějších trestných činů, v kraji se odehrály pouze tři vraždy. Již několik let po sobě se daří jihočeské mord partě mít 100% úspěšnost. Všechny další ukazatele bezpečnosti kraje jsou uvedeny v přiložené prezentaci. Za zmínku stojí například trend soustavného nárůstu počtu legálně držených střelných zbraní Jihočechů. Nebo zapojení jihočeských policistů do bezpečnostního opatření na státní hranici se Slovenskem.

mjr. Mgr. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz 

1. února 2023

vytisknout  e-mailem