Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Kriminalita a další výsledky roku 2021

Jihočeští policisté prezentují výsledky roku 2021. 

Jihočeští policisté bilancují rok 2021. Pro zástupce médií i veřejnost připravili přehled sledovaných ukazatelů nejen registrované kriminality, ale také počty dopravních nehod, počty řidičů přistižených s alkoholem či návykovou látkou za volantem, přehled přestupkových řízení, počty vykázaných osob, počty zadržených migrantů či nárůst registrovaných střelných zbraní.  

S hrdostí můžeme konstatovat, že v pomyslném žebříčku objasňování trestné činnosti jsme na druhém místě v republice. Jihočeský kraj je tak velmi bezpečným teritoriem.

Trochu podrobněji se v připojené prezentaci vrátíme k loňským vraždám a k vraždám dodatečně objasněným z minulých let a také k stále existujícím pomníčkům. Zajímavostí také bude krátké představení supermoderního multifunkčního výcvikového střediska, které zatím běží ve zkušebním provozu. Určeno je pro výcvik i trénink policistů zásahových jednotek, prvosledových hlídek, ale také hasičů a záchranářů.

V některých číslech se odráží skutečnost, že v průběhu loňského roku platila na našem území různá omezení ve spojitosti s pandemií covid-19, která výrazně omezovala mobilitu osob, konání veřejných akcí, provozování podniků a zařízení, ve kterých pravidelně dochází k větší kumulaci osob a tím i zvýšenému riziku výskytu trestné činnosti. Tato skutečnost je pravděpodobně také za poklesem například loupeží na území Jihočeského kraje.

Z jednotlivých okresů našeho kraje dosáhli nejlepších výsledků při objasňování kriminality písečtí policisté.

Republiková čísla jsou pro srovnání k dispozici na tomto odkazu: https://www.policie.cz/clanek/vyvoj-registrovane-kriminality-v-roce-2021.aspx

mjr. Mgr. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz 

3. února 2022

vytisknout  e-mailem