Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Kriminalisté zavřeli „VENUŠI“

Kriminalistům z jedničky „padl do oka“ nevěstinec v Praze 6 Dejvicích. Nakonec obvinili čtyři hlavní aktéry, kterým nyní hrozí až osm let vězení. 

 

„Oborem“ kriminalistů šestého oddělení prvního policejního obvodu je mravnostní trestná činnost, kterou samozřejmě nepáchají, ale naopak ji odhalují a objasňují. Z toho důvodu věnují pozornost jak například děvám nabízejícím sexuální služby přímo na ulici a jejím „pasákům“, různým erotickým podnikům, tak se snaží odhalovat priváty ukryté v různých neoficiálních prostorách, které jsou určeny pro vybranou a prověřenou klientelu.

Stejně tak kriminalisté věnují pozornost nevěstincům, ve kterých jejich provozovatelé mnohdy přímo vykořisťují dívky poskytující sexuální služby. To v praxi znamená, že se dívky musí o svůj výdělek se svými „zaměstnavateli“ dělit, ve valné většině minimálně rovným dílem.

A tak tomu bylo i v tomto případě. Prošetřováním se totiž kriminalistům podařilo zjistit a zadokumentovat desetiměsíční fungování podniku. Během této doby si měl čtyřčlenný „management“, díky zmiňované metodě „halb und halb“, přijít minimálně na téměř pět miliónů korun.

Na základě těchto skutečností jsou v tuto chvíli všichni čtyři šéfové obviněni z trestného činu kuplířství. Za ten jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let, neboť se protiprávního jednání měli dopouštět jako organizovaná skupina a popsaným jednáním si měli přivodit značný prospěch.

Jedním z mnoha dosud provedených úkonů, který kriminalisté provedli také bylo zajištění výnosů z trestné činnosti, tedy věcí, získaných trestnou činností. Při tomto úkonu kriminalisté obviněným zajistili dvě osobní motorová vozidla v celkové hodnotě 600.000,- Kč a na účtech či v hotovosti zajistili přes dva milióny korun. V případě, že budou obvinění pravomocně odsouzeni, propadne s největší pravděpodobností tento majetek státu.

por. Mgr. Tomáš Hulan 18. 12. 2018

 

vytisknout  e-mailem