Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Kriminalisté vyšetřují smrt novorozence nalezeného v odpadovém kontejneru

LIBERECKO - Policisté vyzývají ke spolupráci veřejnost. 

V pondělí, 13. února 2017, proběhla na Ordinariátu soudního lékařství Krajské nemocnice Liberec pitva novorozeněte nalezeného v sobotu 11. února v kontejneru na domovní odpad v ulici Na Bídě v Liberci. V rámci ní bylo zjištěno, že se dítě narodilo zdravé, donošené, v 9. měsíci těhotenství. Způsob, jakým dítě zemřelo, nelze v tuto chvíli s ohledem na vyšetřování sdělovat.

V souvislosti s trestní kvalifikací zvažují kriminalisté dvě možnosti, a to podezření ze zločinu vraždy s trestní sazbou 15 - 20 let, nebo zločinu vraždy novorozeného dítěte matkou, kde se trestní sazba pohybuje v rozmezí 3 - 8 let.


13. února 2017
mjr. Bc. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

_________________________________________________________________________________

V sobotu 11. února zhruba v 11.20 přijal důstojník operačního střediska Krajského ředitelství policie Libereckého kraje prostřednictvím tísňové linky 158 informaci o nálezu mrtvého těla novorozence, kterého v kontejneru na domovní odpad v ulici Na Bídě v Liberci objevil náhodný svědek.

Případem se od počátku zabývá služba kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Kriminalisté zatím nevědí, kdo novorozeně do kontejneru odložil a v této souvislosti žádají veřejnost o pomoc. Zajímá je pohyb lidí a vozidel v místě nálezu,  a to v časovém úseku od 10. února  do 11.15 dne 11. února. Pomoci by také mohli řidiči vozidel, která jsou vybavena kamerovým systémem a disponují jakýmkoliv obrazovým materiálem vztahujícím se k místu nálezu a uvedenému času. Tyto kamerové záznamy by mohly kriminalistům velmi pomoci při vyšetřování, proto prosí veřejnost o jejich poskytnutí.  Kriminalisté oslovují současně i řidiče taxi služby, řidiče městské hromadné dopravy včetně cestujících, aby se jim ozvali, pokud v dané době a v uvedeném místě zpozorovali cokoliv neobvyklého nebo podezřelého.

Vyšetřovatelé svůj zájem samozřejmě soustřeďují také na samotnou matku novorozence. Jde o ženu,  která byla těhotná a nyní je viditelně po porodu a bez dítěte. Policisté odhadují počátek jejího těhotenství na začátek léta 2016. Policisté se obracejí rovněž na zaměstnance lékáren, kde neznámá žena mohla požadovat léky na poporodní komplikace nebo takové problémy alespoň konzultovat. Do kontaktu s ní mohli přijít i zdravotníci, kteří jí mohli v nedávné době asistovat při domácím porodu,  a nebo byli o takovou pomoc požádáni.

Policisté připouštějí, že místo nálezu novorozence nevylučuje tu možnost, že ho sem pachatel dopravil z kteréhokoliv jiného regionu republiky a nebo i ze sousedního Polska nebo Německa.

Veškeré informace, které s případem nálezu mrtvého novorozence mohou souviset, prosím sdělte policistům na kterékoliv služebně Policie ČR nebo kontaktujte známou tísňovou linku 158. Děkujeme za pomoc.

12. 2. 2017
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

místo nálezu novorozence

místo nálezu novorozence 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem