Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Kriminalisté rozbili pervitinový gang

ZLÍNSKÝ KRAJ: 26 lidí obvinili, 10 stíhají vazebně. 

Další drogový zásah s úspěšným koncem mají za sebou krajští kriminalisté specializující se na drogovou problematiku. Po několikaměsíční práci se jim podařilo odhalit dobře organizovaný gang výrobců a distributorů pervitinu, na které byly navázány další s nimi spolupracující osoby. Od minulého týdne zadrželi postupně 32 osob, 26 lidí obvinili a z toho 10 stíhají vazebně. Kriminalisté při domovních prohlídkách zajistili 5 varen pervitinu. Jedná se o nejrozsáhlejší realizaci v historii Zlínského kraje, co do počtu zadržených a stíhaných osob v jedné kauze.  

Případ výroby a distribuce drog měli krajští kriminalisté společně s kriminalisty z Uherského Hradiště dlouhodobě rozpracovaný.  Při realizaci, která probíhala od 3. do 10. října na několika místech Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, policisté postupně zadrželi 26 mužů a 6 žen ve věku od 23 do 57 let. Při zadržení policisté přistihli na dvou místech podezřelé osoby přímo při vaření pervitinu. V jednom domě probíhala poslední fáze výroby pervitinu a v dalším byla výroba drogy zrovna po dokončení. Na některých místech jsme přistihli i odběratele drog, kteří už čekali na dokončení výroby pervitinu.

V rámci realizace kriminalisté provedli 8 domovních prohlídek, při kterých zajistili 5 varen pervitinu a další věci důležité pro trestní řízení jako laboratorní vybavení, velké množství chemických látek, hotový pervitin a také větší množství věcí majetkového charakteru, které mohou pocházet z trestné činnosti.  

Hlavním organizátorem skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu pervitinu řídil a organizoval. V řadě případů se jednalo o zkušené pachatele s bohatou trestní minulostí, jejich činnost byla velmi sofistikovaná a latentní. Obvinění pervitin vyráběli několikrát týdně a měli desítky odběratelů nejenom ze Zlínského, ale i Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Kromě pervitinu distribuovali i marihuanu a obchodovali i s prekursory. Jaké množství drogy obvinění od začátku letošního roku vyrobili je předmětem dalšího šetření. Jeden z obviněných je v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost a mezi obviněnými osobami v tomto případě figurují i osoby z minulých drogových kauz, které kriminalisté vyšetřovali v loňském roce a předloni.

Vyšetřovatel v této kauze obvinil celkem 26 osob ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který hlavním pachatelům hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Není však vyloučeno, že v průběhu vyšetřování dojde ke změně právní kvalifikace a s tím související přísnější trestní sazbě.

Při realizaci zasahovalo téměř 400 policistů z našeho krajského ředitelství, dále ze Zásahových jednotek z Brna, Ostravy a Hradce Králové, Speciální pořádková jednotka z Brna, Pyrotechnická služba PČR, specialisté v oboru chemie z Odboru kriminalistické techniky a expertíz z Brna, kolegové z Národní protidrogové centrály SKPV a přizvali jsme i příslušníky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, kteří zajišťovali manipulaci s nebezpečnými látkami a odvětrání v objektu. Dále jsme při realizaci úzce spolupracovali s dalšími krajskými ředitelstvími.   

Zajišťování důkazů v této kauze kladlo vysoké nároky na profesionalitu a odbornost policistů pracovního týmu, který byl k rozpracování této rozsáhlé trestné činnosti vytvořen. Stejná pracovní skupina provedla před 14 dny realizaci na úseku drogové problematiky, při které zadrželi a obvinili 5 osob, z nichž jednoho muže stíhají vazebně.  Kriminalisté rozbili gang výrobců a distributorů pervitinu

Tato realizace na úseku drogové problematiky je nejrozsáhlejším případem co do počtu zadržených a stíhaných osob v jedné kauze, a také počtu zasahujících policistů. Kriminalisté odhalením této skupiny osob výrazně zasáhli do drogové scény ve Zlínském kraji, kdy lze bez nadsázky říct, že výrobci pervitinu byli především na území Uherskohradišťska téměř eliminováni.

12. října 2017, mjr. Mgr. Lenka Javorková

Odkazy do noveho okna

realizace toxi

realizace toxi 

Detailní náhled

realizace toxi

realizace toxi 

Detailní náhled

realizace toxi

realizace toxi 

Detailní náhled

realizace toxi

realizace toxi 

Detailní náhled

realizace toxi

realizace toxi 

Detailní náhled

realizace toxi

realizace toxi 

Detailní náhled

realizace toxi

realizace toxi 

Detailní náhled

realizace toxi

realizace toxi 

Detailní náhled

realizace toxi

realizace toxi 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem