Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Kriminalisté řeší pokus vraždy a dvojnásobnou vraždu

KARLOVARSKÝ KRAJ – Oba podezřelé policisté na místě zadrželi. 

Opilý muž zaútočil nožem

AKTUALIZACE 18. 1. 2021: Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V pátek 15. ledna 2021 měla dvojice mužů ve věku 62 a 63 let popíjet v bytové jednotce panelového domu v Sokolově alkoholické nápoje. Ve večerních hodinách měl starší z této dvojice, který byl v Sokolově na návštěvě, začít dvěma kuchyňskými noži ohrožovat dvaašedesátiletého muže. Po chvíli měl obviněný na muže zaútočit a noži, které držel v rukách, ho bodnout do horní části těla. Tímto útokem mu způsobil vážná zranění, která si vyžádala okamžitý převoz a hospitalizaci v nemocnici. Policisté po svém příjezdu v bytě zadrželi třiašedesátiletého muže.  Ten se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,4 promile.

Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání třiašedesátiletého muže z Mostecka, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu.

Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si tak obviněný počká v policejní cele.

V případě prokázání viny hrozí třiašedesátiletému muži trest odnětí svobody až na osmnáct let.

                                                                                             VIDEO ZDE
 
 

Dvě osoby zemřely násilnou smrtí

AKTUALIZACE: 19. 1. 2021: Na základě rozhodnutí soudu byl šedesátiletý muž vzat do vazby.

AKTUALIZACE 18. 1. 2021: Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání šedesátiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si tak obviněný počká v policejní cele.

Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zároveň vyšetřují případ, kterému došlo v sobotu 16. ledna 2021 ve večerních hodinách v Horním Slavkově. Na odlehlém místě policisté u osobního automobilu nalezli dvě osoby bez známek života. Provedeným ohledáním za přítomnosti soudního lékaře bylo zjištěno, že obě osoby zemřely násilnou smrtí. O několik desítek metrů od vozidla byl zadržen podezřelý šedesátiletý muž.

Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

Na případu kriminalisté intenzivně pracují. Vzhledem k tomu, že je případ na samém začátku vyšetřování, ke způsobu smrti ani k dalším okolnostem se v současné době nebudeme vyjadřovat.

                                                                                               VIDEO ZDE

nprap. Jakub Kopřiva
17. 1. 2021

vytisknout  e-mailem