Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Kriminalisté prověřují loupežné přepadení

NYMBURSKO – Maskovaný muž pod výhrůžkou zabitím požadoval po ženě šperky a finanční hotovost. 

Nymburští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu loupeže a porušování domovní svobody v souvislosti s případem, ke kterému došlo ve večerních hodinách 23. února 2023 v obci Písty.

Do jednoho z rodinných domů vnikl zatím neznámý maskovaný muž. Uvnitř domu se nacházela starší žena, které pachatel vyhrožoval zabitím, pokud mu nevydá šperky a peníze. Ženu následně napadl i fyzicky a způsobil jí zranění, s nímž byla následně převezena do nemocnice, kde je stále hospitalizována. 

Kriminalisté od doby oznámení případu provádějí potřebné úkony trestního řízení a šetření, která by vedla k objasnění případu a ztotožnění muže, jenž se měl protiprávního jednání dopustit. 

V této souvislosti by kriminalistům pomohly také informace od veřejnosti, zejména pak k muži, po kterém v tuto chvíli pátrají. Dle poškozené ženy se mělo jednat o muže zřejmě ve věku 30–35 let, podsadité postavy, vysokého cca 175 cm. Na sobě měl mít obnošenou teplákovou soupravu modré barvy s kapucí až do čela, hovořil východním přízvukem. Pokud někdo muže tohoto popisu viděl, ať kontaktuje policisty na lince 158.

Pokud se kriminalistům podaří zjistit totožnost muže, zadržet ho a obvinit, hrozí mu v případě odsouzení trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
27. února 2023

vytisknout  e-mailem