Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Kriminalisté přistihli dealera pervitinu

ZLÍNSKO: Jakákoli distribuce drog je trestná. 

Zlínští kriminalisté, kteří se zabývají trestnou činností na úseku drogové problematiky, narazili první dubnový den v centru Zlína na povedenou čtveřici mladých lidí, které dobře znají ze své předchozí práce. Dvě dívky a dva mladí muži ve věku od jednadvaceti do devětadvaceti let zpočátku postávali na parkovišti a poté se přesunuli mezi kontejnery, aby na sebe neupoutávali pozornost. Kriminalisté se rozhodli zkontrolovat, zda u sebe nemají drogy k prodeji.

Všimli si, že jeden z mužů ukrývá nějaké předměty v kapsách svých kalhot, vyzvali ho proto, aby jim obsah kapes ukázal. Muž vytáhl tři injekční stříkačky, které obsahovaly bílou krystalickou látku, a sdělil policistům, že se jedná o pervitin. Po chvíli, za přítomnosti policistů z pohotovostního a eskortního oddělení, ze svého batohu vydal také sáček s bílou krystalickou látkou o obsahu asi 25 gramů a další čtyři sáčky se sušenou rostlinnou hmotou. Vysvětlil, že se jedná o pervitin a marihuanu. Popsal, že drogy koupil od cizího muže za částku dvacet tisíc korun a dával je zdarma za poskytnuté služby při rekonstrukci svého domu. Ostatní mladí lidé u sebe žádné drogy neměli.

Kriminalisté veškeré zajištěné drogy odeslali k odbornému zkoumání kvůli zjištění přesného druhu a množství škodlivé látky, které je v nich obsaženo.

Vzhledem k tomu, že v případě omamných a psychotropních látek je trestný dovoz, vývoz, nabídnutí, zprostředkování, prodej, opatření pro jiného nebo přechovávání drog jak pro sebe, tak pro jiného, je osmadvacetiletý muž žijící na Uherskohradišťsku podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolený výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest vězení.

Muž má v rejstříku trestů celkem osm záznamů, v současné době je v podmínce.

8. dubna 2021, por. Bc. Monika Kozumplíková

Odkazy do noveho okna

Marihuana

Marihuana 

Detailní náhled

Pervitin

Pervitin 

Detailní náhled

Inječní stříkačky

Inječní stříkačky 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem