Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Kriminalisté poslali do vazby muže za jeho nepochopitelné chování

MŘ Ostrava - Bezprostředně po činu byl policisty zadržen. 

S otřesným zážitkem se setkali lidé na začátku dubna. Zcela nepochopitelné chování má mít na svědomí teprve 20letý mladík, který bezdůvodně strkal do lidí.

Na tísňovou linku 158 operační důstojník přijal oznámení od svědkyně, která uvedla, že na tramvajové zastávce Svinovské mosty, směrem do Ostravy-Poruby, neznámý muž strčil do chlapce a následně i do starší ženy, která po tomto útoku z tramvajového nástupiště spadla do kolejiště. Pachatel utekl neznámo kam. Naštěstí místem neprojížděla tramvaj.

Na místo byly okamžitě vyslané hlídky, které začaly po neznámém pachateli pátrat. Při propátrávání okolí policisté z obvodního oddělení Ostrava-Poruba 1 si všimli muže, který odpovídal popisu možného pachatele. Pátrání bylo ukončeno velice rychle, zhruba 30 minut do oznámení byl podezřelý zadržen. Při kontrole osoby se ukázalo, že se jedná o 20letého muže, který byl pod vlivem alkoholu. Policisté dechovou zkouškou u něho naměřili přes 2 promile alkoholu v dechu. Hlídce na místě sdělil, že měl strčit do několika lidí, protože měl nervy.

Z důvodu vážnosti celé události si případ do své gesce převzali porubští kriminalisté. Na základě zajištěných a vyhodnocených kamerových záznamů bylo zjištěno, že podezřelý se měl dopustit celkem třech útoků, přičemž byla ztotožněna pouze první napadená dvojice, kterými byl 16letý mladík a 69letá žena. Díky součinnosti se strážníky Městské policie Ostrava se kriminalistům následně podařily ztotožnit i další dvě napadené osoby, kterými byl 73letý muž a 53letá žena. I přesto, že útoky byly velmi razantní, tak naštěstí nikdo z napadených neutrpěl vážná zranění. Žena, která spadla do kolejiště, byla se zraněním předána zdravotníkům, ale nebyla hospitalizována.

Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání 20letého mladíka a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu výtržnictví. Také byl komisařem podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. V případě odsouzení muži hrozí pobyt za mřížemi až na deset let. Obviněný se ke svému jednání doznal, vyjádřil lítost i s omluvou poškozeným.

Jak bylo zjištěno na základě vyhodnocených kamerových záznamů, tak ve dvou případech došlo po napadení k děsivě vypadajícím pádům dvou žen. Tímto bychom chtěli poděkovat všem duchapřítomným lidem, kteří okamžitě reagovali a přispěchali ženám na pomoc. Doporučujeme, aby lidé byli ve střehu a všímali si svého okolí, takové nečekané a nepochopitelné jednání může mít vážné následky.

dne 15. dubna 2024

por. Bc. Eva Michalíková

vytisknout  e-mailem