Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Kriminalisté odvedli dobrou práci

Český Krumlov - O víkendu kradli, v pondělí byli obviněni. 

Jak jsme o víkendu informovali, pátrali policisté po pachateli či pachatelích krádeže vloupáním, ke které došlo mezi středečním polednem a čtvrtečním odpolednem. Zloděj vypáčil krycí mříže a rozbil sklepní okno na pozemku na Špičáku v Českém Krumlově. Poté ze sklepa postupně odnosil pití na pořádnou oslavu. Jednalo se o celkem sedm beden piva, 4,75 litru rumu, 3,25 litru vodky, několik krabiček cigaret různých značek, finanční hotovost ve výši 900 Kč, plastové umyvadlo, fén, rychlovarnou konvici a další věci v celkové hodnotě 7.000 Kč. Poškozením pak zloděj způsobil škodu ve výši necelých 3.400 Kč.

K další krádeži došlo mezi páteční 17.30 hodinou a 7.00 hodinou sobotní. Po rozbití skleněné výplně prodejního okénka, vnikl pachatel do prodejního stánku pekařství v centru města Český Krumlov, kde poškodil vystavené zboží, čímž způsobil škodu ve výši 548 Kč. Žádné zboží však neodcizil.

Jako pachatelé obou činů byli českokrumlovskými kriminalisty zjištěni dva (29 a 24 let) muži z Českého Krumlova. Oba byli po prošetření případu obviněni vyšetřovatelkou z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupachatelství.

por. Bc. Michaela Hončíková (pcrckpis@mvcr.cz)

vytisknout  e-mailem